Olga Tokarczuk tłumaczy się z listu do Rafała Trzaskowskiego. Ktoś tu nieźle namieszał

Olga Tokarczuk i Rafał Trzaskowski

Olga Tokarczuk i Rafał Trzaskowski

Olga Tokarczuk zaprzecza, że jest autorką listu skierowanego do Rafała Trzaskowskiego. Prosi internautów, by usunęli krążący w sieci wpis. Oficjalne oświadczenie obiegło social media. Co zawiera?

Olga Tokarczuk na kilka dni przed końcem kampanii wyborczej, spotkała się z Rafałem Trzaskowskim. Gdy ich rozmowa dobiegła końca, kandydat na prezydenta pochwalił się tym w sieci. Udostępnił zdjęcia, w których opisie podkreślał, że było bardzo sympatycznie:

To honor i przyjemność spotkać się z osobą, którą do tej pory poznawało się głównie za pośrednictwem Jej fantastycznych książek. Dziękuję naszej noblistce Olga Tokarczuk za spotkanie, rozmowę, a przede wszystkim za godziny spędzone przy świetnej lekturze. ????

Krótka relacja z tego dnia pojawiła się również w social mediach Tokarczuk. Noblistka także była zadowolona z tego spotkania.

Olga Tokarczuk nie jest autorką listu do Rafała Trzaskowskiego

Kilka dni po tym, jak Tokarczuk spotkała się z kandydatem na prezydenta, media społecznościowe obiegł list, który pisarka rzekomo skierowała do Trzaskowskiego. Jak wynika ze słów, autorka jest wdzięczna za to, że kandydował:

Rafał, dziękuję Ci. Za to, że choć na chwilę przywróciłeś mi nadzieję. Za to, że czułam się bezpieczniej, bo byłeś w grze. Za Twój szczery uśmiech i inteligencką twarz. Za to, że czytasz książki, co skutkuje sensownymi zdaniami wielokrotnie złożonymi, gdy do mnie przemawiasz.

Rafał, dziękuję Ci????Za to, że choć na chwilę przywróciłeś mi nadzieję. Za to, że czułam się bezpieczniej, bo byłeś w…

Opublikowany przez Kompas Anny Saranieckiej Niedziela, 12 lipca 2020

Chociaż spora grupa internautów rozpowszechniała informację, że to Tokarczuk jest autorką tego tekstu, w rzeczywistości napisała go Anna Saraniecka. Noblistka na ten temat także wypowiedziała się w mediach społecznościowych. Wydała oświadczenie, które brzmi:

Chciałabym poinformować, że krążący w mediach społecznościowych „list” do Rafała Trzaskowskiego jest fałszywką, która nie pochodzi ode mnie. Bardzo proszę o nierozpowszechnianie go oraz, tam, gdzie to możliwe, o poinformowanie udostępniających, że to fejk.

Obserwatorzy profili Tokarczuk ruszyli z pomocą i udostępniają prośbę pisarki.


Olga Tokarczuk reaguje na doniesienia o liście

Olga Tokarczuk reaguje na doniesienia o liście

Olga Tokarczuk i Rafał Trzaskowski

Olga Tokarczuk i Rafał Trzaskowski

Olga Tokarczuk i Rafał Trzaskowski

Olga Tokarczuk i Rafał Trzaskowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×