Po zwycięstwie Igi Świątek wszystkim umknął szczegół, na który uwagę zwróciła Olga Tokarczuk. Coś pięknego

Olga Tokarczuk, Iga Świątek

Olga Tokarczuk, Iga Świątek

Olga Tokarczuk postanowiła pogratulować Idze Świątek wygranej w Roland Garros. Z tej okazji przygotowała dla niej wyjątkowy prezent. Co takiego?

Iga Świątek na zawsze zapisze się na kartach historii tenisa ziemnego. Pierwszy raz od 45 lat turniej zwyciężyła zawodniczka znajdująca się na najniższym miejscu w rankingu WTA. Wygrana zapewniła jej przeskok z 54. miejsca w rankingu na 17. To wybitne osiągnięcie zostało docenione nie tylko przez kibiców tego sportu, ale i przez gwiazdy. Wśród nich znalazła się Olga Tokarczuk.

Gratulacje Olgi Tokarczuk dla Igi Świątek

Wygrana w turniej Roland Garros sprawiła, że Iga Świątek jest na językach całego świata. Wszyscy są dumni z jej wyjątkowego osiągnięcia. Po wygranym turnieju znalazła chwilę na to, aby odezwać się do swoich fanów:

Ciężko opisać znaczenie, jakie ma dla mnie ten dzień. Osiągnięcie czegoś, o czym marzyło się tak długo wydaje się mało realne. A jednak jestem tu i właśnie wygrałam turniej Wielkiego Szlema! Sofia, dziękuję Ci za mecz i życzę Ci wszystkiego, co najlepsze.

Gratulacje spływają do niej z całego świata. To, co pokazała w trakcie turnieju, nie umknęło uwadze wybitnych sportowców i artystów. Gratulacje złożył jej przede wszystkim Robert Lewandowski. Na Twitterze zamieścił krótką notatkę:

Co za niesamowity sukces, jaka piękna historia! Świetna robota!

Gratulacje przekazał również Rod Laver, wybitny tenisista, który jako jedyny w historii dwukrotnie zdobył klasycznego Wielkiego Szlema:

Gratulacje dla młodej zwyciężczyni turnieju Roland Garros, Igi Świątek! Wyjątkowy występ polskiej gwiazdy i pierwszy z wielu przyszłych. Najlepsze życzenia.

Oprócz sportowców i wiernych kibiców słowa uznania postanowiła opublikować również polska noblistka – Olga Tokarczuk. Pisarka zwróciła uwagę na datę, w której Polska świętuje sukces Igi Świątek. Tego samego dnia rok temu otrzymała ona Nagrodę Nobla.

Monika Olejnik na krótkim filmiku uwieczniła chwilę, w której Olga podpisuje prezent, jaki wręczy Idze – swoją autorską książkę Bieguni, opatrzoną odręczną dedykacją. Po chwili pisarka dodaje:

Podpisuję Ci Igo książkę. Niech każdy 10 października będzie świętem polskich kobiet i dziewcząt. I żebyśmy zdobywały najwyższe szczyty. Ściskamy Cię, kobiety górą!

Książka opatrzona została specjalną dedykacją przeznaczoną dla tenisistki:

Dla Igi Świątek z podziwem i radością z Twojego zwycięstwa. 10 października 2020. Olga Tokarczuk

To wzruszający moment, który na długo pozostanie w pamięci Igi. Wszyscy jesteśmy dumni z jej niesamowitego osiągnięcia i cieszymy się, że mogliśmy być świadkami jej sukcesu. Mamy nadzieję, że 10 października 2021 kolejna Polka dostarczy nam podobnych powodów do radości.


Olga Tokarczuk - powitanie na Lotnisku Chopina

Olga Tokarczuk - powitanie na Lotnisku Chopina

Olga Tokarczuk - syn

Olga Tokarczuk - syn

Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

Komentarze

  • Zenon Krzeszewski pisze:

    …Iga Świątek wygrała Wspaniale!!Nie tylko teraz,również „jutro” .Nagroda i zwycięstwo turnieju R.G. opłacona była ogromną pracą,talentem,osobowością.Największym szacunkiem i obiektywną super oceną i popularnością w różnych dyscyplinach są i jest;niestety=mądra społeczność!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×