Szukaj

Ola Żebrowska poroniła kilka razy. Szczery wywiad z gwiazdą dodaje otuchy: „Zobaczyłam, że da się wyjść z tego smutku”

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska udzieliła bardzo osobistego wywiadu w Wysokich obcasach. Opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych ze straconymi ciążami.

Aleksandra Żebrowska niedawno po raz trzeci została mamą. Na świat przyszedł Feliks. Jednak tuż przed porodem, udostępniła na Instagramie wpis, w którym opowiadała o utraconych ciążach. Podkreśliła, że to trudny temat, o którym niełatwo się rozmawia nawet z najbliższymi. Zdradziła, że kilka razy poroniła, miała też ciążę pozamaciczną:

„Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko — nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą — poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami — dodają innym otuchy i siły.

Idąc tym tokiem myślenia, mama kilkumiesięcznego synka, którym chętnie chwali się w sieci, udzieliła wywiadu, w którym szerzej opowiada o swoich przykrych doświadczeniach.

Ola Żebrowska o straconych ciążach w wywiadzie dla Wysokich obcasów

Ola Żebrowska zdradziła na swoim Instagramie, że wywiad z nią pojawi się w Wysokich obcasach. Ponownie rozliczyła się z tematem, jakże delikatnym dla każdej kobiety, straconych i zagrożonych ciąż. Temat bardzo ważki, zwłaszcza w czasach Strajku Kobiet i próbie ingerencji władz w ich ciała i decyzje.

Na profilu zdradziła tylko fragment, w którym wyjaśnia, że największą ulgę w jej cierpieniu matki, która właśnie straciła dziecko, było czytanie historii pań o podobnych doświadczeniach. To dlatego teraz ona chce o tym mówić. Jest już gotowa się otworzyć i być może dzięki temu przynieść ukojenie jakiejś kolejnej szukającej otuchy kobiecie.

„Co w tym okresie po poronieniach przynosiło pani ulgę?

Czytanie o podobnych doświadczeniach innych kobiet – głównie na forach internetowych. Ogromną ulgę przynosiła mi świadomość, że nie jestem sama. Mimo że osobiście nigdy nie uczestniczyłam w tych dyskusjach, to możliwość przeczytania szczegółów dotyczących doświadczeń innych kobiet dodawała mi otuchy. Widziałam, co te kobiety czuły, że wszystko tak samo analizowały, że często ich obawy, ale też nadzieje, pokrywały się z moimi. Zobaczyłam, że da się wyjść z tego smutku. Czytając ich historie, czułam, jakby mnie ktoś z minuty na minutę dosłownie leczył. Jestem im za to wdzięczna, mimo że nie wiem, kim są, nie znamy się, nawet nie wiedzą, że czytam to, co piszą. Ale naprawdę mnie uleczyły. Dlatego po latach, jako mama trójki dzieci, kiedy jest mi po prostu łatwiej o tym wszystkim opowiadać – też mówię o tym w nadziei, że może chociaż jednej kobiecie będzie dzięki temu odrobinę łatwiej to przeżyć.”

Ola Jednak nie byłaby sobą, gdyby, mimo powagi tematu, nie zakończyła postu z humorem. Zważywszy na to, że na okładce Gazety Wyborczej był Barack Obama, przekazała mu pozdrowienia wprost z Wysokich obcasów. Prosiła także, żeby pozdrowić Michelle.

Dziękuję za rozmowę @ewka.kaleta i @wysokieobcasy.pl  (Also hi @barackobama – love you man, say hi to Michelle ;)))

Jej post wzbudził uznanie internautek, które doceniają wagę tego, co mówi Żebrowska. Całość wywiadu w Wysokich obcasach.


Ola Żebrowska w wywiadzie o doświadczeniach po straconych ciążach

Ola Żebrowska w wywiadzie o doświadczeniach po straconych ciążach

Ola Żebrowska bez bielizny

Ola Żebrowska bez bielizny

Ola Żebrowska

Ola Żebrowska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×