Ola Kwaśniewska poinformowała o śmierci bliskiego: „Wczoraj popełnił samobójstwo”. O jego problemach dowiedziała się za późno

Ola Kwaśniewska

Ola Kwaśniewska

Ola Kwaśniewska pogrążyła się w żałobie. Pożegnała bliskiego w chwytającym za sercu wpisie. Obok słów o samobójstwie nie da się przejść obojętnie. Przywołała historię Meghan Markle.

Ola Kwaśniewska to jedyna córka Aleksandra Kwaśniewskiego Jolanty Kwaśniewskiej. Od lat młodości budziła przez to spore zainteresowanie mediów. W rozmowie z Jastrząb Post powiedziała, że prezydentura ojca wiązała się dla niej z wieloma ograniczeniami. Stale musiała się pilnować, by nie popełnić jakiejś gafy i nie przynieść wstydu swoim rodzicom.

Ale trochę się trzyma taka presja społeczna, że masz być grzeczna, ułożona i nie mieć wpadek. Dla mnie to był okres całego liceum i całe studia. To jest w ogóle bardzo specyficzny okres w życiu dla każdego, trochę się budujesz jako człowiek. Ja byłam bardzo skupiona na tym. Byłam skupiona na moich przyjaciołach, na nauce. Cały ten wątek pałacowy był gdzieś tam w tle, nie przywiązywałam do tego za dużej wagi. Było to dziwne, że wracając do domu, idę do pałacu i muszę przejść przez tę bramkę do wykrywania metalu, ale niespecjalnie się na tym koncentrowałam.

Po tym, gdy Aleksander Kwaśniewski zakończył drugą kadencję na stanowisku prezydenta RP, Ola weszła do show-biznesu. Jej popularność mocno podbił udział w Tańcu z gwiazdami, po którym rozpoczęła pracę jako dziennikarka. W 2012 roku gwiazda sformalizowała długoletni związek z muzykiem rockowym, Kubą Badachem.

Ola Kwaśniewska pogrążyła się w żałobie

11 stycznia Kwaśniewska opublikowała w sieci smutny wpis, wyjawiając w nim, że dzień wcześniej dowiedziała się o śmierci swojego znajomego, Tomasza. Mężczyzna popełnił samobójstwo, do czego pchnęła go depresja.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że nasz kolega popełnił samobójstwo. Tomek miał depresję. Nie wiedzieliśmy – napisała.

W tym samym materiale poruszyła temat bagatelizowania depresji przez opinię publiczną. Odwołała się przy tym między innymi do przypadku Meghan Markle. Część osób nie wierzyła w jej problemy, bo przecież jest ona osobą majętną.

W grudniu samobójstwo popełnił tWitch, wiecznie uśmiechnięty, powszechnie znany amerykański tancerz, zostawiając zrozpaczoną żonę, trójkę dzieci i zszokowanych przyjaciół. Miał depresję. Nie wiedzieli. W tym samym czasie na Netfixie ukazał się dokument o Meghan i Harrym. I oto, nie wiem, który już raz, czytam, że Meghan jest niewiarygodna w swojej depresji, bo na ujęciu, w którym płacze, leży za nią koc Hermesa…  Tak. Dziesiątki artykułów i tysiące komentarzy o tym, że albo masz drogi koc, albo masz depresję. Bo jeśli stać cię na taki koc, to nie masz żadnych powodów do zmartwień i kropka. A jeśli jakimś cudem i tak masz depresję (co dziwne i niezrozumiałe), to milcz przynajmniej, schowaj się pod tym kocem i nie denerwuj ludzi, których nie stać na drogie rzeczy.

Aleksandra nie ma słów zrozumienia dla osób, lekceważących depresję i chorych.

Opadły mi ręce. To jest nie tylko głupie i niesprawiedliwe, ale przede wszystkim globalnie skrajnie szkodliwe. Depresja nie wygląda w określony sposób, nie dotyczy wyłącznie osób, które mają widoczne „obiektywne powody”, nie omija sławnych i bogatych. Depresja nie ma żadnego sensu, który mielibyśmy zrozumieć. Kwestionowanie jej w przypadku osoby, która się do niej przyznaje, bo „jakoś trudno nam w to uwierzyć” jest złe i okrutne. Publiczne kwestionowanie jest złe, okrutne i zgubne.

Na koniec wpisu zaapelowała do wszystkich o to, by byli lepsi i bardziej empatyczni.

Bądźmy lepsi proszę. Dla Tomka i wszystkich wcześniejszych oraz potencjalnych ofiar depresji. Jedyne, co możemy im dać, to uważność, empatia i zrozumienie. Bez oceniania. A czasem i to nie wystarczy – wezwała swoich odbiorców.

Oli Kwaśniewskiej składamy najserdeczniejsze kondolencje.


Meghan Markle w zwiastunie drugiej części dokumentu

Meghan Markle w zwiastunie drugiej części dokumentu "Meghan i Harry"

Ola Kwaśniewska o najtrudniejszym momencie w karierze

Ola Kwaśniewska o najtrudniejszym momencie w karierze

Ola Kwaśniewska – jesienna ramówka TVN 2021

Ola Kwaśniewska – jesienna ramówka TVN 2021

Komentarze

 • Pocieszyciel pisze:

  Ja mogę ją pocieszyć długo dupcząc analnie

 • ewa pisze:

  Markle nie jest dobrym przykładem. Ona gra na takich pojęciach, jak depresja czy raSizm. Poza tym zgadzam się z resztą, tylko Aleksandra nie postawiła jednego bardzo ważnego pytania – czemu ona nie zauważyła u Tomka depresji, Bo taka konkretna odpowiedź może by innym coś dała. Ogólnikowe stwierdzenia o konieczności empatii są ważne, ale do ludzi nie trafiają.

  • Gość pisze:

   Ludzie mający depresje potrafią bardzo umiejętnie to ukrywać. Wiem coś o tym.

  • Gość pisze:

   Znowu Ola zaistniala.już dawno nie robi sobie fotek na kocyku .zasadne pytanie czemu nie zauwazyla przciez kończyła psychologie

  • Gość pisze:

   Oczywiscieze ludzie ukrywają takie problemy.pani „psycholog”z bozejj łaski mało wie

 • Gość pisze:

  Po co wywlekać prywatne sprawy do wiadomości wszystkich. Wszystko na sprzedaż.

  • Gość pisze:

   Taki kocyk nasza by Ann też ma a teraz wynurzenia o PORONIENIU dupie Maryni ręce opadają

 • Gość pisze:

  Ola. Wiesz ilu ludzi komuna doprowadziła do depresji i ostatecznosci

 • Gość pisze:

  Mrgan markle to nie trafiony przyklad cwaniary i klamczuchy.do depresji to ona raczej doprowadza.ostani przyklad .harry opowiada jak to brat go zaatakował i wyladowal w psiej misce po czym szybko wybrał nr do swego terapeuty.dziwne jego zona opowiadała że pałac nie zapewnił jej pomocy psychiatrycznej.

  • Gość pisze:

   Tak to zły przykład to wstrętna manipulatorka i oszustka, nie wierze w jej depresje, tak mówi ponieważ te osoby potrzebują wsparcia a ona to tylko wykorzystuje dla swoich pokręconych celów.

  • Gość pisze:

   Nie wiedziałam,że się kolegujecie lub mieszkałyście obok siebie xd

 • Imre pisze:

  Kobieto, napisałaś wspaniałe słowa tylko ja mam obiekcję czy odniesie to jak ś skutek.. Jest taki ogrom zła w ludziach przez wyścig szczurów przez marne pensje marne życie bo tylko zlidzieje, zdrajcy się liczą reszta to niewolnicy..odpad który jest obojętny dla] ydokomuny powszechnie panującej..

 • Gość pisze:

  Dlaczego na moją nową aplikację przyszła tylko część tytułu bodajże – ” JastrząbPost popełnił samobojstwo

 • .. bo najedzony nie zrozumie głodnego... pisze:

  Aleksandro! To esencja prawdy. Ja walczę o syna. Teraz siedzę w kącie i trafiam na to co napisałaś……

  • Gość WIKTORIA ! pisze:

   Współczuję synowi i pani.Lata temu przez półtora roku walczyłam z tym horrorem ale udało się ! Niech mu pani powtarza ,że ból jest tu i teraz ale napewno zwycięży a potem nastąpi wspaniałe życie!

  • Gość pisze:

   Na tym ludzie polega wlasnie depresja czlodwiek ma pewność !zeniewyobrazalny ból psychiczny nigdy nie minie. i to jest pieklo

  • Zoja pisze:

   Głęboko wrażliwy człowiek i tu jest problem!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×