Ola Kwaśniewska odrzuciła ofertę pracy z „Pytania na śniadanie”. Przeszkodą nie okazały się poglądy polityczne

Aleksandra Kwaśniewska podzieliła się szczerym wyznaniem. Dotyczy ono propozycji udziału w Pytaniu na śniadanie. Córka prezydenta odrzuciła tę ofertę.

Aleksandra Kwaśniewska, prezenterka telewizyjna, jest córką prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i pierwszej damy  – Jolanty Kwaśniewskiej. W 2006 roku uczestniczyła w programie Taniec z Gwiazdami. Tańczyła razem z Rafałem Maserakiem. Od tego czasu zdobyła ogólnopolską popularność. Zaowocowało to współpracą z mediami, takimi jak m.in.: dwutygodnik Viva!, TVN, TVN Style, TV4, Polsat Cafe, Planeta FM. Teraz okazuje się, że oferta dla Kwaśniewskiej padła też ze strony TVP. Odrzuciła ją ze względu na Jacka Kurskiego?

Przypomnijmy, że TVP, pod jego rządami, jest często krytykowane za niespełnianie wymogów obiektywności i realizowanie linii programowej zbliżonej do prawicy. Kwaśniewska nie ukrywa natomiast tego, że bliżej jest jej do lewicy. Często wypowiada się na tematy społeczne. Popiera m.in. Strajk Kobiet i uchodzi za przeciwniczkę aktualnego gabinetu rządzącego.

Ola Kwaśniewska w TVP? Dlaczego odrzuciła ofertę?

Więcej o wspomnianej ofercie Ola Kwaśniewska opowiedziała w wywiadzie przeprowadzonym przez Żurnalistę, który prowadzi internetowe podcasty.

To było chyba jeszcze przed Kurskim. (…) Ja po prostu tak naprawdę tak do 10 rano nie posiadam zdolności intelektualnych, więc u mnie odpadają wszystkie takie poranne historie, jak musisz być o 5 rano na miejscu – szczegółowo wyjaśniła.

Tym samym ustawiła się w jednym szeregu z Marcinem Prokopem. Gwiazdor też twierdzi, że słabo funkcjonuje z samego rana. Ostatnio wyznał:

Pracuję w TVN już 15 lat i nadal się nie przyzwyczaiłem do porannego wstawania. To jest dla mnie duży wysiłek psychiczny, gdy o poranku zaczynam sobie zdawać sprawę, że za godzinę będę występował w telewizji, będę miał make-up i ludzie będą mnie słuchać. Jak wstaję, to jestem tak nieprzytomny, że mogę się skupić tylko na zdaniach prostych typu: „Myć się. Jeść. Kawa”. A za chwilę muszę stanąć przed kamerą i mówić zdania wielokrotnie złożone. Jak się budzę, to nie wierzę się, że to się uda.

Należy jednak zwrócić Marcinowi to, że chociaż podjął wyzwanie i wspaniale się odnalazł w telewizji śniadaniowej. Być może Ola też by sobie poradziła!

Kwaśniewska, w rozmowie z Żurnalistą, powiedziała też, że niestety przyklejono jej łatkę celebrytki, choć ma ona przecież wykształcenie psychologiczne.

Gdybym to mogła zmienić, to to bym zmieniła. (…) Gdybym naprawdę wtedy miała taki pomysł, że chcę pracować w mediach, to bym przyjmowała zaproszenia do „Dzień dobry TVN” jako psycholog – uzupełniła.

Ola obecnie spełnia się w TVN Style, gdzie prowadzi program Miasto kobiet. W życiu prywatnym jest szczęśliwą żoną rockmena Jakuba Badacha. Jej przepis na udany związek to:

Znaleźć kogoś z poczuciem humoru i przegadywać problemy na bieżąco.

Podzielacie zdrowe podejście Kwaśniewskiej do życia?


Aleksandra Kwaśniewska w Dzień Dobry TVN

Aleksandra Kwaśniewska w Dzień Dobry TVN

Jacek Kurski - Gwiazdy upamiętniają 100. rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego

Jacek Kurski - Gwiazdy upamiętniają 100. rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×