Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Bajkowe baby shower Mariny. Gwiazda dopiero teraz pochwaliła się imprezą
Bajkowe baby shower Mariny. Gwiazda dopiero teraz pochwaliła się imprezą

Bajkowe baby shower Mariny. Gwiazda dopiero teraz pochwaliła się imprezą

Bajkowe baby shower Mariny. Gwiazda dopiero teraz pochwaliła...

Dominice Tajner puściły nerwy. Poszło o przepuszczone pieniądze Michała Wiśniewskiego
Dominice Tajner puściły nerwy. Poszło o przepuszczone pieniądze Michała Wiśniewskiego

Dominice Tajner puściły nerwy. Poszło o przepuszczone pieniądze Michała Wiśniewskiego

Dominice Tajner puściły nerwy. Poszło o przepuszczone pieniądze...

Małgorzata Rozenek zapłaciła fortunę za te luksusy. Tak wyglądją wnętrza jej domu w Hiszpanii! Mamy zdjęcia
Małgorzata Rozenek zapłaciła fortunę za te luksusy. Tak wyglądją wnętrza jej domu w Hiszpanii! Mamy zdjęcia

Małgorzata Rozenek zapłaciła fortunę za te luksusy. Tak wyglądją wnętrza jej...

Małgorzata Rozenek zapłaciła fortunę za te luksusy. Tak...

Dziś czwartek, 19.07.2018

Dramatyczne słowa ojca Tomasza Mackiewicza wstrząsnęły widzami TVN!

Tomasz Mackiewicz ostatnia wiadomość z Nanga ParbatOjciec Tomasza Mackiewicza żegna swojego syna

Dramatyczna akcja z udziałem Tomasza Mackiewicza nadal budzi ogromne emocje. Przypomnijmy, że himalaista pozostał w pakistańskiej górskiej szczelnie na wysokości 7280 metrów. Ojciec Mackiewicza pogodził się ze śmiercią syna, którego w poruszających słowach pożegnał na antenie TVN.

Witold Mackiewicz w Uwadze wyjawił ostatnie słowa, które usłyszał od Tomka:

No, to jadę — tak brzmiały ostatnie słowa Tomasz Mackiewicza.

Nanga Parbat do końca życia zostanie w pamięci mężczyzny, na początku jego syn został uznany za zaginionego, jednak w marcu wystawiono akt zgonu, do którego miało dojść 30 stycznia. Witold Mackiewicz, stwierdził, że nie ma pretensji do syna, lecz do Krzysztofa Wielickiego, którego wypowiedź najbardziej go zabolała:

Słowa Krzysztofa Wielickiego, że nie pozwoli, by ratować Tomka, były dla mnie niczym cios nożem w serce. Była zdecydowana reakcja, że ze względu na niekorzystną pogodę nie pójdą. Czy mam żal do tej decyzji? Mnie tego nie oceniać. Ja nigdy nie byłem powyżej Kasprowego Wierchu, a do tego była na nim piękna pogoda. Nie potrafię powiedzieć, jak jest w Himalajach. Ta decyzja, o tym, że zatrzymano chłopaków, którzy jeszcze cztery dni czekali pod Nangą… To był dla mnie straszny cios nożem w serce, czuję żal i niedosyt – wyznał Witold Mackiewicz.

Ojciec Tomasza Mackiewicza wypowiedział się również na temat nałogu, z którym zmagał się Tomasz:

Kiedy wpadł w nałóg, byłem w bardzo złym stanie zdrowotnym. Uciekał z domu, chodził do kolegów, znajomych, innych. Gdy dotarło do mnie, że jest głęboko uzależniony, powiedziałem mu: »Synu, nie chcę patrzeć, jak umierasz na własne życzenie, więc opuść mój dom«. On wtedy powiedział, że nie chce do tego doprowadzać. Nie umiałem mu pomóc, więc poszliśmy poszukać wsparcia u innych. Po 2,5 roku spędzonych w specjalnym ośrodku, był innym człowiekiem. Z uzależnienia wyszedł do wspaniałej rzeczy. Nawet jeśli góry były dla niego ucieczką od dnia codziennego, nie jest ucieczką w niebyt, a w rozwój, nawet mimo tego tragicznego zakończenia. Tomek wracał z gór jako inny człowiek. Był tak wyciszony, pokorny do życia. Góry mu to dawały. Miały dla niego tylko pozytywny efekt – wyznał w Uwadze ojciec himalaisty.

Temat pogrzebu Tomasza Mackiewicza nie został jeszcze wyjaśniony, ku zaskoczeniu wielu, ojciec nie chce wyprawiać pogrzebu swojemu synowi, chce upamiętnić Tomasza Mackiewicza pomnikiem:

On byłby teatrem – podkreśla.

Jednak największe emocje wśród widzów TVN, wzbudził wzruszający fragment wiersza autorstwa ojca zaginionego Tomasza. Witold Mackiewicz tymi słowami pożegnał się ze swoim synem.

Śpij synku na Nanga Parbat wtulony w puszysty śnieg biały,

niestraszne ci już srogie burze broniące wejścia do chwały,

śnij synku o naszych dysputach, które niejedną noc trwały,

teraz już znasz odpowiedź, jak wielki jest Bóg, jak wspaniały

Można się popłakać…

Konferencja prasowa z udziałem Elisabeth Revol wzbudziła kolejne kontrowersje. Himalaistka znów zmieniła wersję wydarzeń!

Pogrzeb Tomasza Mackiewicza. Siostra tragicznie zmarłego himalaisty wyjawia szczegóły ceremonii. Padły też mocne słowa o Elisabeth Revol

Elisabeth Revol przyznała, że oszukała Tomasza Mackiewicza?! „To ja go zostawiłam w górach, okłamałam go”. Kolejne mylące wyznanie himalaistki!Morze czy góry – gdzie wolisz spędzać urlop?

Komentarzy: 1


Gość | 23 marca 2018, 11:23

Piękne pożegnanie …


Dodaj komentarz
×