W brytyjskiej śniadaniówce ogłosili śmierć królowej! Widzowie zastygli z przerażenia

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Prowadzący brytyjską śniadaniówkę uśmiercił królową Elżbietę II. Niefortunne słowa odbiły się szerokim echem w internecie.

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią na świecie. Na brytyjskim tronie zasiadła niemal siedem dekad temu – 2 czerwca 1953 roku. Całemu światu dała się poznać jako bezkompromisowa i zdeterminowana w dążeniu do celu. 21 kwietnia skończyła 95 lat.

Podeszły wiek powoduje, że fani rodziny królewskiej ze szczególnym zainteresowaniem przyglądają się poczynaniom Elżbiety II. Forma podczas jej kolejnych wystąpień jest dokładnie analizowana przez sympatyków i ekspertów. Królowa nadal może pochwalić się hartem ducha, samozaparciem i – co najważniejsze – doskonałym samopoczuciem. Tym bardziej zaskakujące były wieści, jakie dziś rano obiegły Wielką Brytanię.

Ogłosili śmierć królowej Elżbiety II w śniadaniówce. Wpadka brytyjskiego dziennikarza

Widzowie, którzy oglądali popularny na Wyspach poranny program Good Morning Britain (coś jak nasze Dzień Dobry TVN), zastygli z przerażenia, gdy prowadzący wydanie Alastair Campbell niespodziewanie ogłosił, że królowa Elżbieta II nie żyje.

Monarchini została uśmiercona, gdy gospodarz śniadaniówki zaczął wspominać księcia Filipa. Rozmowa z gośćmi była emitowana na żywo, przez co nie było możliwości nagrania dubla, czy wycięcia niefortunnego zdania, które brzmiało:

Dużo rozmawialiśmy o księciu Filipie po śmierci królowej.

Alastair kontynuował swoją opowieść, aż wreszcie dotarło do niego, jak fatalny błąd popełnił kilka sekund wcześniej:

Przepraszam, ale muszę coś sprostować. Myślę, że mogłem przypadkowo ogłosić „śmierć królowej”.

Partnerka programowa dziennikarza, Susanna Reid, zapewniła, że widzowie doskonale wiedzieli, co ten miał na myśli:

Myślę, że ludzie doskonale zrozumieli, o co ci chodziło.

Uśmiercili królową Elżbietę II w śniadaniówce. Reakcja internautów

Mimo błyskawicznej korekty, internauci nie omieszkali wytknąć gospodarzowi Good Morning Britain błędu, wypominając go w komentarzach na Twitterze:

  • Alastair Campbell właśnie przypadkowo ogłosił śmierć królowej na #GMB.
  • @campbellclaret przypadkowo ogłasza śmierć królowej ! (Przeprosił) #PrincePhilip #queen #gmb. Królowa dzwoni do GMB, aby potwierdzić, że wciąż żyje!

Nie tylko w brytyjskiej telewizji doszło do niefortunnego przejęzyczenia. Kilka lat temu w Dzień Dobry TVN Magda Mołek uśmierciła Nergala, gdy ten chorował na białaczkę i walczył w szpitalu o życie.


Alastair Campbell

Alastair Campbell

Alastair Campbell

Alastair Campbell

Książę Filip i królowa Elżbieta II

Książę Filip i królowa Elżbieta II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×