Szukaj

Wiemy, ile osób obejrzało Eurowizję Junior 2019! Padły rekordy oglądalności. Nie zabrakło również kontrowersji

Viki Gabor i Jacek Kurski

Viki Gabor i Jacek Kurski

Oglądalność Eurowizji Junior 2019 robi wrażenie. Wiemy już, ile osób obejrzało wczorajszy konkurs, który odbył się w Gliwicach. TVP może mówić o wielkim sukcesie. Padły rekordy oglądalności, choć podczas wydarzenia nie zabrakło kontrowersji.

Eurowizja Junior 2019 była ogromnym wydarzeniem. Stało się tak głównie za sprawą niezwykłej reklamy wydarzenia, zarówno we wszystkich kanałach TVP, jak i w internecie. Prezes Telewizji Polskiej miał tego dnia powód do radości, a są nim świetne wyniki oglądalności. Liczba ta naprawdę robi wrażenie.

Oglądalność Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach

Występ Viki Gabor, dzięki któremu wygrała konkurs, uzyskał już ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube. Teledysk młodej artystki obejrzało ponad 5,5 mln widzów. Oba wyniki są imponujące.

Po wczorajszej wygranej polska reprezentantka natychmiast zwiększyła liczbę swoich fanów na Instagramie. Jej konto obserwuje ponad 120 tysięcy osób więcej, niż przed konkursem. Obecnie Viki ma niemal 200 tysięcy obserwatorów.

A ile osób obejrzało Eurowizję Junior 2019 w Polsce? Według informacji przekazanej przez Jacka Kurskiego, konkurs w szczytowym momencie śledziło niemal 8 milionów widzów!

Jak donoszą Wirtualne media, średnia oglądalność wyniosła 5,4 mln na trzech kanałach TVP, w tym prawie 5 mln na TVP1. To absolutny rekord jeśli chodzi o konkursy Eurowizji transmitowane w polskiej telewizji.

Ubiegłoroczną dziecięcą Eurowizję obejrzało niespełna 900 tysięcy widzów. Dotychczas najlepszy wynik oglądalności odnotowały dorosłe wersje konkursu – w 2014 roku (Cleo) i w 2016 (Michał Szpak), które przyciągnęły przed telewizory ponad 4 miliony Polaków.

Viki Gabor i Jacek Kurski

Viki Gabor i Jacek Kurski

Eurowizja 2020 jednak nie w Polsce?

Nieoficjalnie mówi się o tym, że TVP nie zorganizuje Eurowizji Junior 2020, a wszystko to za sprawą ciekawej oferty, jaką złożyli przedstawiciele holenderskiej telewizji. Ostateczną decyzję podejmują organizatorzy wydarzenia, a ta decyzja może być różna. Ma ona zapaść pod koniec roku.

Jeśli jednak Eurowizja Junior znów zawita nad Wisłę, to zainteresowane jej organizacją są: Kraków, Gdańsk, Szczecin, Łódź i Wrocław. W tym roku Gliwice wygrały z Toruniem i Szczecinem. Uznano, że miasto to ma o wiele lepsze warunki do zorganizowania tak dużego przedsięwzięcia, a wszystko to za sprawą ogromnego wsparcia województwa śląskiego.

Jacek Kurski z gwiazdami Eurowizji Junior 2019

Jacek Kurski z gwiazdami Eurowizji Junior 2019

Kontrowersje na Eurowizji Junior 2019

Dziennik Eurowizyjny zwraca uwagę na raczej kontrowersyjny fakt relacji pomiędzy Rosją a Białorusią. Kraje te nie przyznały sobie nawzajem ani jednego punktu jurorskiego. Jest to dziwne o tyle, że dwóch jurorów z Rosji miało reprezentantkę Białorusi na ostatnim miejscu rankingu. Cała sytuacja wydaje się co najmniej niepokojąca.

Internauci mają także sporo uwag do nowego systemu głosowania, w którym można wspierać swojego reprezentanta. Pojawiły się zarzuty, że Eurowizja Junior zmieniła się w Polskowizję, a to ze względu na masową akcję promocyjną zachęcającą Polaków do udziału w głosowaniu na swoją piosenkę.

Zobacz: Rodzice Viki Gabor i jej siostra pękają z dumy. Jak wyglądają najbliżsi zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019?


Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Jacek Kurski z żoną – Eurowizja Junior 2019 kulisy

Jacek Kurski z żoną – Eurowizja Junior 2019 kulisy

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×