Szukaj

Michał Figurski i Odeta Moro spotkali się w sądzie! Poszło o alimenty! Udało im się dogadać?

Michał Figurski i Odeta Moro byli małżeństwem przez dwanaście lat. Chociaż para rozstała się, w niektórych kwestiach dopiero niedawno udało im się dojść do porozumienia. Zobacz, jakie porozumienie udało im się osiągnąć w sprawie alimentów. 
Figurski i Moro

Figurski i Moro

Michał Figurski i Odeta Moro byli zgodnym małżeństwem. Owocem ich miłości jest nastoletnia dziś Sonia. Chociaż para w 2014 roku wzięła rozwód, wydaje się, że mogli na siebie liczyć. Kiedy dziennikarz kilka lat temu doznał udaru, Moro nie zostawiła go samego i podobno spłaciła wspólnie zaciągnięte kredyty i wzięła na siebie opiekę nad córką.

Zobacz: Odeta Moro przez lata ukrywała swoje prawdziwe imię! W dokumentach nie jest Odetą

Od tego momentu para postanowiła uporządkować sytuacje z przeszłości. Figurski, kiedy tylko stanął na nogi, złożył do sądu wniosek o zmniejszenie alimentów. Powodem miał być fakt, że po przebytej chorobie dziennikarz nie mógł tak dużo pracować jak dawniej, przez co znacznie uszczupliły się jego zarobki.

Szybko w sprawie zapadł wyrok, który objęty jest tajemnicą. Jak podaje Super Express nieoficjalnie mówi się o tym, że Michał chciał obniżenia alimentów do kwoty poniżej 1000 zł, czyli trzy razy mniej niż miał płacić wcześniej. W zamian podobno zobowiązał się, że bardziej zaangażuje się w wychowywanie córki:

Jak człowiek się rozwodzi, to najgorsze są w tym wszystkim porządki. Czasem trwają one bardzo krótko., czasem długo. Dziś postawiliśmy z Michałem kropkę nad i. Dla mnie sprawa jest zamknięta. Nie będę się odwoływać, wyrok mieści się w granicach, które wyznaczyłam – przyznała Moro w rozmowie z tabloidem.

Michał Figurski komentuje obniżenie alimentów

Nie tylko Odeta Moro, ale także Michał Figurski skomentował kwestię obniżenia alimentów. W oświadczeniu, które wydał na Instagramie przyznał, że sytuacja miała miejsce dwa lata temu. Przez wzgląd na przebytą chorobę, zwrócił się do sądu, o zrewidowanie możliwości zarobkowych i wydatków, jakie ponosi na utrzymanie swojej córki:

Mimo korzystnej dla mnie decyzji Sądu, moja była małżonka (twierdząc, iż koszty utrzymania naszego wspólnie wychowywanego szesnastoletniego dziecka wynoszą miesięcznie wielokrotność średniego krajowego wynagrodzenia,) po raz kolejny wbrew sądowym decyzjom wnosiła o podniesienie ustalonych sądownie zobowiązań, których chcę podkreślić, NIGDY NIE UNIKAŁEM. Po rozpatrzeniu możliwości finansowych obojga rodziców, Sąd podtrzymał postanowienie zabezpieczające obniżenie alimentów.

Dziennikarz podkreślił też, że pomimo tego, iż rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami, szybko została nagłośniona.

Pragnę też nadmienić iż moja była małżonka nigdy nie regulowała za mnie jakichkolwiek należności kredytowych, ani rachunków i nigdy, wbrew doniesieniom medialnym, nie pozostawałem w żadnym stopniu na jej utrzymaniu. Wszystkie media i osoby zaangażowane w dalsza akcje dewaluowania mojej osoby, oraz angażowanie w tę sprawę moich dzieci poprzez publikowanie niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji są proszone o zaprzestanie owego procederu. W przeciwnym razie będę zmuszony podjąć zdecydowane kroki prawne.

View this post on Instagram

W nawiązaniu do pojawiających się w ostatnich dniach w mediach informacji na mój temat, chciałbym wyjaśnić, iż zasądzenie ode mnie alimentów na rzecz mojej córki miało miejsce w okresie, gdy moje zarobki wielokrotnie przewyższały obecne dochody, a mój stan zdrowia pozwalał osiągać wpływy pozwalające na swobodne regulowanie ww zobowiązań alimentacyjnych. Ze względu na zmiany, jakie zaszły w moim życiu, dwa lata temu zwróciłem się do Sądu z prośbą o zrewidowanie moich możliwości zarobkowych i wydatków, jakie ponoszę obecnie na moje utrzymanie (zwielokrotnionych znacznymi kosztami leczenia i rehabilitacji) i Córki, która pozostaje na moim utrzymaniu ze względu na nieprzerwany stosunek rodzinny i wychowawczy. Mimo korzystnej dla mnie decyzji Sądu, moja była małżonka (twierdząc, iż koszty utrzymania naszego wspólnie wychowywanego szesnastoletniego dziecka wynoszą miesięcznie wielokrotność średniego krajowego wynagrodzenia,, po raz kolejny wbrew sądowym decyzjom wnosiła o podniesienie ustalonych sądownie zobowiązań, których chcę podkreślić, NIGDY NIE UNIKAŁEM. Po rozpatrzeniu możliwości finansowych obojga rodziców, Sąd podtrzymał postanowienie zabezpieczające obniżenie alimentów. Dziwnym trafem, pomimo zamkniętych drzwi rozprawy , kilka dni po wyroku stała się ona bezprawnie nagłośniona w mediach czyniąc mnie winnym zarzutów, które nigdy nie miały miejsca szkalując moje dobre imię jako ojca i odbierając należny szacunek i spokój mojej rodziny. Pragnę też nadmienić iż moja była małżonka nigdy nie regulowała za mnie jakichkolwiek należności kredytowych, ani rachunków i nigdy, wbrew doniesieniom medialnym, nie pozostawałem w żadnym stopniu na jej utrzymaniu. Wszystkie media i osoby zaangażowane w dalsza akcje dewaluloania mojej osoby, oraz angażowanie w tę sprawę moich dzieci poprzez publikowanie niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji są proszone o zaprzestanie owego procederu. W przeciwnym razie bede zmuszony podjąć zdecydowane kroki prawne. Z poważaniem, Michal Figurski

A post shared by Michal Figurski (@feegur) on

Zobacz: Odeta Moro pokazała twarz swojego ślicznego syna! Zakochacie się w jego cudnych oczach!


Michał Figurski i Jagna Błażejewska

Michał Figurski i Jagna Błażejewska

scena z: Michał Figurski, Odeta Moro-Figurska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
Michał Figurski i Odeta Moro

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×