Nowy zwiastun filmu „Smoleńsk” Kiedy premiera filmu?

Smoleńsk

Smoleńsk

Premiera filmu „Smoleńsk” już 9 września

Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko.

Termin realizacji zdjęć do „Smoleńska” kilkakrotnie przekładano. Pierwsze prace nad filmem rozpoczęły się już w 2013 r. w Warszawie, ale odbyły się wtedy tylko cztery dni zdjęć – w kwietniu i listopadzie. Ostatecznie główny okres zdjęciowy rozpoczął się 24 lutego 2015 r. Nieoficjalnie krążyły plotki, że komuś interpretacja wydarzeń z 2010 roku po prostu się nie spodobała.

Rolę prezydenta Lecha Kaczyńskiego gra w filmie Lech Łotocki, a Marii KaczyńskiejEwa Dałkowska. Odtwórczynią roli Ewy Błasik, wdowy po dowódcy Sił Powietrznych RP gen. Andrzeju Błasiku, jest Aldona Struzik. W obsadzie „Smoleńska” są też m.in.: Jerzy Zelnik, Katarzyna Łaniewska, Marek Bukowski, Maria Gładkowska, Dominika Figurska, Anna Samusionek, Redbad Klynstra i Andrzej Mastaler

W oczekiwaniu na premierę „Smoleńska”, prezentujemy nową wersję zwiastuna filmu.

Zobacz: Powstanie replika tupolewa. Cena? To będzie spora inwestycja

Smoleńsk - premiera 9 września

Smoleńsk – premiera 9 września


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×