Szukaj

Nowe fakty w sprawie zatrzymanie detektywa Rutkowskiego. Zapłacił świadkowi za fałszywe zeznania?

Krzysztof Rutkowski oskarżony o przekupowanie świadków

Detektyw Rutkowski podejrzany o płacenie świadkom

Sprawa Ewy Tylman poruszyła cały kraj. Przez kilka dni po zgłoszeniu jej zaginięcia, cała Polska była zaangażowana w poszukiwanie kobiety. Choć ostatecznie okazało się, że sprawdził się najgorszy z możliwych scenariuszy, sprawa wciąż nie ma końca i pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi.

Zobacz: Z ostatniej chwili: Ewa Tylman nie żyje!

W poszukiwania Ewy Tylman był też zaangażowany detektyw Krzysztof Rutkowski. W mediach pojawiły się sensacyjne doniesienia o tym, jakoby miał on przekupić jednego ze świadków w zamian za zeznania potwierdzające jego tezę tego, jak doszło do zaginięcia kobiety. Chodziło o sumę 10 000 złotych. Sam Rutkowski opisał szczegóły tych oskarżeń na swoim Facebooku:

CO SIĘ DZIEJE ZE SŁUŻBAMI W POLSCE???! Zostałem przesłuchany w charakterze świadka, ktoś spreparował przeciwko moim ludziom informacje jakoby mieli nakłaniać “świadka” do składania fałszywych zeznań… Dotyczy Karoliny K. – świadka, który zeznawał na policji, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ mój pracownik z nią rozmawiał. Zostały zabezpieczone 3 telefony i 1 ipad, w tym jeden telefon należący do mojej klientki do której kierowane były groźby.

Detektyw Rutkowski zapowiedział, że pozwie prokuraturę i wszystkie media, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na jego temat. Wytyka także prokuratorowi błędy, jakie zostały popełnione podczas postępowania:

CZY PROKURATOR ZDAJE SOBIE SPRAWĘ, ZE ZABIERAJĄC MI TELEFONY KOMÓRKOWE NARAZIŁ MNIE JAK RÓWNIEŻ MOJĄ RODZINĘ NA ZAGROŻENIE ŻYCIA BĄDŹ ZDROWIA W PRZYPADKU GDYBYM ZOSTAŁ ZAATAKOWANY PRZEZ BANDYTÓW.

Cała sprawa jest bardzo złożona i wciąż nie wiadomo, która strona ma w niej rację. Wciąż pozostaje wiele kwestii spornych. Wszystko wskazuje jednak na to, że z czasem poznamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Facebook Krzysztofa Rutkowskiego

Facebook Krzysztofa Rutkowskiego

scena z: Krzysztof Rutkowski, SK:, , fot. AKPA

Detektyw Rutkowski pomagał szukać Ewy Tylman

Krzysztof Rutkowski

Krzysztof Rutkowski odpowiedział na oskarżenia prokuratury

 


×