Nowe fakty w kwestii śmierci księżnej Diany! Ochroniarz ujawnia prawdę

Księżna Diana wyśmiana

Ochroniarz Diany zdradza jej sekrety. Kogo obwinia o jej śmierć?

Minęło już prawie 20 lat od śmierci księżnej Diany, a historie o niej nie milkną. Wielu Brytyjczyków nie może zapomnieć o swojej ulubienicy. Tym razem jej sekrety zdradza osoba z jej najbliższego otoczenia. Ken Wharfe pracował przez wiele lat jako osobisty ochroniarz księżnej. Zrezygnował ze swojej posady w 1993r.

Niedawno były ochroniarz Ken Wharfe postanowił napisać książę w której opowiada o tragicznej nocy:

Tej nocy było nieznośnie gorąco. Leżałem w moim łóżku i powoli zapadałem w sen, gdy ciszę przerwał dźwięk mojego pagera o 4.00 nad ranem. Sięgnąłem po niego, a komunikat na ekranie zażądał, abym pilnie skontaktował się z nadinspektorem Dai Davisem z rodziny królewskiej i Departamentu Ochrony. „Mam złe wieści”. To, co powiedział, zwaliło mnie z nóg. Księżna Walii nie żyje, zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu w nocy – opisuje jej były ochroniarz.

Jak dodaje, Spencer nie musiała zginąć tamtego wieczora. Obwinia jednak nie tylko siebie:

Co służby mogły zrobić, żeby ją uratować? Jak to się mogło stać? Przecież to ja miałem pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo księżniczki przez prawie 6 lat, a jej ochroniarz w Paryżu, Travor Rees-Jones był u jej boku tylko przez kilka tygodni – pisze Wharfe.

Wharfe otwarcie mówi o tym, że wciąż jest wściekły na osoby z otoczenia Diany, które do tego dopuściły:

W imieniu wszystkich profesjonalistów z departamentu królewskiej ochrony MET, chciałbym powiedzieć, że ani Rees-Jones, ani żaden z pozostałych ochroniarzy, którzy uczestniczyli w ochronie bezpieczeństwa Diany w ciągu dwóch miesięcy poprzedzających jej śmierć, nie byli z naszego wydziału. Rees-Jones jako były żołnierz, który nie otrzymał szkolenia niezbędnego do ochrony członka rodziny królewskiej, ponosi za to odpowiedzialność. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że został mianowany do strzeżenia Diany we Francji, wiedziałem, że coś się może stać – deklaruje ochroniarz.

Przypomnijmy, Diana zginęła 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Samochód, którym jechała, rozbił się o filar tunelu Alma. Razem z nią w samochodzie znajdowali się kierowca Henri Paul, towarzysz księżnej, Dodi Al-Fayed, którzy zmarli na miejscu, i ochroniarz Dodiego, Trevor Rees-Jones. Brytyjski dwór informował później, że prawdopodobnie uciekali przed paparazzi.

Chętnie kupimy książkę, być może dowiemy się o wiele więcej szczegółów z życia Diany.

Zobacz: Niesamowite zdjęcie – Księżna Diana na chrzcie Księżniczki Charlotte

Księżna Diana była stylowa, seksowna, miała nienaganną sylwetkę (fot. ONS)

Księżna Diana, nowe fakty

 

 


Lady Diana angażowała się w działalność Czerwonego Krzyża (fot. ONS)

Lady Diana angażowała się w działalność Brytyjskiego Czerwonego Krzyża (fot. ONS)

Książę Karol i księżna Diana z synami Williamem i Harrym w 1995 roku (fot. ONS)

Książę Karol i księżna Diana z synami Williamem i Harrym w 1995 roku (fot. ONS)

Książę Karol i księżna Diana z księciem Williamem w 1983 roku (fot. ONS)

Książę Karol i księżna Diana z księciem Williamem w 1983 roku (fot. ONS)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×