Co dzieje się z królową? Była synowa monarchini komentuje. Musi się szczypać, by uwierzyć, że to prawda

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II ostatnio podupadła na zdrowiu. Pojawiło się sporo niepokojących doniesień prosto z pałacu Buckingham. Teraz głos w sprawie monarchini zabrała Sarah Ferguson.

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą na świecie. Na tron wstąpiła po nagłej śmierci swojego ojca, który przegrał walkę z nowotworem. Od tamtej pory z największym zaangażowaniem wypełnia powierzoną jej misję, jaką jest kierowanie Zjednoczonym Królestwem. W ostatnim czasie przeszła jednak sporo zmartwień. Najpierw sen z powiek spędzali jej Harry i Meghan, którzy niemal dwa lata temu zrezygnowali z życia a monarchii, a później udzielili wywiadu Oprah Winfrey, gdzie w nie najlepszych słowach wypowiedzieli się o członkach rodziny królewskiej i całej instytucji.

Jednak największym ciosem była dla niej śmierć ukochanego męża. Już w lutym książę Filip trafił do szpitala, gdzie spędził niemal miesiąc. Na kilka dni przed śmiercią wrócił do zamku Windsor, gdzie zmarł. Tam do ostatniej chwili towarzyszyła mu ukochana żona. W ostatnim czasie media obiegły niepokojące wieści o złym stanie zdrowia monarchini.

Sarah Ferguson podała najnowsze informacje o stanie zdrowia Królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II najpierw zaniepokoiła Brytyjczyków, gdy podczas jednego z wystąpień pojawiła się, podpierając się laską. Zdjęcia te natychmiast obiegły media i zastanawiano się, w jakim jest stanie. Chociaż ma już 95 lat, to dla wielu osób nadal było to niepokojące. Później opublikowano informację o odwołanym wyjeździe do Irlandii Północnej. Kolejną noc spędziła natomiast w szpitalu. Pałac w oficjalnych oświadczeniach zapewniał, że monarchini czuje się dobrze.

Kolejne doniesienia nie napawały jednak optymizmem. Zaledwie po kilku dniach pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym zdradził, że babcia Harry’ego i Williama ma uraz kręgosłupa.

Królowa doznała urazu kręgosłupa. Z wielkim żalem podjęła dziś rano decyzję, że nie będzie mogła uczestniczyć w dzisiejszym nabożeństwie Niedzieli Pamięci na Cenotaphie. Jej Wysokość jest rozczarowana, że przegapi to nabożeństwo – brzmiał komunikat.

Teraz oficjalnie głos w sprawie postanowiła zabrać jej była synowa, Sarah Ferguson. Uspokoiła ona Brytyjczyków i wyznała, że monarchini jest w dobrej formie. Wyznała również, że cały czas nie może uwierzyć, że jest z nią tak blisko.

Ma się dobrze. Jest moją ikoną. Kiedy ją widzę, szczypię się, żeby przypomnieć sobie, jakie mam szczęście. Jest niezwykłą kobietą – zdradziła w rozmowie z francuskim magazynem Paris Match.

W zeszłym miesiącu w rozmowie z magazynem Hello! była żona księcia Andrzeja również wspominała o tym, jak wielkim zaszczytem jest dla niej to, że mogła poznać królową, która jest jej wielką inspiracją.

Tak naprawdę jest jedyną i największą żywą legendą naszych czasów, monarcha, Jej Wysokość. W wieku 95 lat nadal trwa. Po prostu patrzę z podziwem i po prostu mówię: takie szczęście.

Jak zapewnia Sarah królowa na się dobrze. Na pewno ta wiadomość ucieszy nie tylko Brytyjczyków, ale też wszystkich fanów rodziny królewskiej z całego świata.


Sarah Ferguson – ślub Ellie Goulding

Sarah Ferguson – ślub Ellie Goulding

Księżniczka Beatrice i Sarah Ferguson – ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka

Księżniczka Beatrice i Sarah Ferguson – ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka

Królowa Elżbieta II porusza się o lasce

Królowa Elżbieta II porusza się o lasce

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×