Szukaj

Nie żyje 15-letnia gwiazda Disneya. Przegrała walkę z rakiem

Nikita Pearl Waligwa nie żyje. Gwiazda Disneya, która była znana z programów takich jak m.in. Królowa Katwe - zmarła w sobotę, pokonana przez chorobę. Dożyła zaledwie piętnastu lat.
Gwiazda Disneya nie żyje

Gwiazda Disneya nie żyje

Nikita Pearl Waligwa interesowała się aktorstwem. Chociaż miała dopiero piętnaście lat, na swoim koncie mogła zapisać niemałe sukcesy. Do takich z pewnością można zaliczyć rolę w Królowej Katwe – produkcji Disneya, która cieszy się popularnością na całym świecie. Młoda aktorka wcieliła się w rolę przyjaciółki głównej bohaterki.

Nikita Pearl Waligwa nie żyje. Przyczyny śmieci

Pomimo młodego wieku, Waligwa od czterech lat zmagała się z chorobą nowotworową. Gdy ją zdiagnozowano, chciała walczyć o powrót do zdrowia. Pomogła jej m.in. Mira Nair – reżyserka serialu, w którym występowała nastolatka. Razem udało im się zebrać niezbędne fundusze, które miały pomóc w leczeniu.

Chociaż medycyna robiła, co mogła, w organizmie dziewczyny rok później pojawił się kolejny guz. Niestety nie udało się jej wyleczyć. Nikita Pearl Waligwa zmarła, pokonana przez chorobę nowotworową. Wiadomość obiegła media na całym świecie i dotarła do liceum, w którym wcześniej uczyła się nastoletnia aktorka.

Władze szkoły były poruszone jej śmiercią, wydały więc oficjalny komunikat, w którym pożegnały się z aktorką:

Żadne słowa nie potrafią wyjaśnić bólu, który czujemy w tym momencie – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Śmierć poruszyła fanów aktorki. To oni w mediach społecznościowych pozostawili mnóstwo wpisów, w których żegnali się z nastolatką:

  • Nie mogę uwierzyć. Co za tragedia. Była taka młoda.
  • Była moją ulubioną aktorką. Przykra wiadomość.
  • Nie spodziewałam się takich informacji z samego rana.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Zobacz także: Jerzy Gruza nie żyje. Zmarł twórca kultowego „Czterdziestolatka”


Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×