Nigella Lawson zachwyca się polskim produktem. Komentujący nie dowierzają własnym oczom

Nigella Lawson

Nigella Lawson

Nigella Lawson jedna z najbardziej znanych specjalistek od gotowania pysznego jedzenia na świcie, zachwyciła się polskim produktem. Jakim i dlaczego internauci przecierają oczy ze zdumienia?

Nigella Lawson to brytyjska dziennikarka, autorka książek o tematyce kulinarnej, przez wielu nazywana boginią kuchni. Pochodzi z rodziny o żydowskich korzeniach. Jej ojciec to Lord Nigel Lawson, polityk. Jest absolwentką elitarnej szkoły Lady Margaret Hall w Oxfordzie, gdzie studiowała filologię średniowiecza.

W drugiej połowie lat 80. została zastępcą redaktora naczelnego w Sunday Times. Jest pomysłodawczynią dwóch programów o tematyce kulinarnej emitowanych w brytyjskim Chanel 4. Programy te cieszą się ogromną popularnością. Jest też autorką książek: Nigella Gryzie, Lato w kuchni przez okrągły rok, Niggella Express, Niggella Świątecznie.

Jej radami w kuchni kierują się miliony ludzi na całym świecie. Właśnie poleciła w swoich social mediach polski produkt.

Nigella Lawson poleca polski produkt

Nigella Lawson od lat zachęca widzów i czytelników na całym świecie do przygotowywania nie zawsze dietetycznych dań. Za jej kulinarnymi poradami podążają miliony. W swoich mediach społecznościowych chętnie dzieli się przepisami i kulinarnymi inspiracjami, a najnowszy wpis ucieszy zapewne Polaków. Na swoich profilach na Facebooku i Instagramie brytyjska bogini gotowania zamieściła bowiem zdjęcie kostki smalcu.

Tym razem żadne wykwintne danie, apetyczne ciasto ani egzotyczna potrawa nie stały się tematem przewodnim wpisu Nigelli Lawson w mediach społecznościowych, a ceniona autorka książek kulinarnych zwróciła uwagę na smalec. Zamieściła zdjęcie 200-gramowej kostki tego wyrobu z podpisem Lard Love, wyjaśniając przy tym, że lard to po polsku smalec.

Pod postem zaroiło się od wpisów. Polscy fani Nigelli przecierają oczy ze zdumienia, że właśnie ten specjał polskiej kuchni najbardziej przypadł jej do gustu.

  • Patrzę i oczom nie wierzę.
  • Pozdrowienia z Polski.
  • Polski smalec najlepszy.m
  • Dziękuję za promocję naszego rodzimego produktu – piszą zaskoczeni.

Przy okazji pojawiło się mnóstwo inspiracji, w jaki sposób użyć produktu. Smalec z cebulką, jabłkami, marchewką i klasyczny, podawany na razowym chlebie z kiszonym ogórkiem, a także taki z majerankiem… Do smażenia chrupiących chipsów i pączków. A wy używacie cenionego przez nasz babcie tłuszczu w swojej kuchni?


Nigella Lawson poleca smalec

Nigella Lawson poleca smalec

Nigella Lawson

Nigella Lawson

Nigella Lawson

Nigella Lawson

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×