Szukaj

Więcej niedziel handlowych i wydłużone godziny pracy. W kwietniu wprowadzono szczególne zmiany

Sieci handlowe, aby rozładować tworzące się przed sklepami kolejki, wydłużają godziny pracy. Niektóre z marketów będą otwarte przez całą dobę. W kwietniu sklepy będą czynne także w niedziele. W które dni dokładnie przypadają niedziele handlowe?
Lidl, Biedronka, Żabka, Tesco

Lidl, Biedronka, Żabka, Tesco

Koronawirus rozprzestrzeniający się w zastraszającym tempie sparaliżował nie tylko codzienne życie, ale przede wszystkim handel. Zrobienie podstawowych zakupów nie jest już takie proste jak do tej pory. Polski rząd, aby zmniejszać liczbę zachorowań, wprowadza kolejne restrykcyjne przepisy. W marcu przywrócono granice i jednocześnie zamknięto je dla obcokrajowców. Wstrzymano ruch powietrzny. Polacy powracający do kraju muszą poddać się obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. Wprowadzono zakaz przemieszczania się bez uzasadnionej przyczyny. Obywatele, poruszając się po ulicach, muszą zachować między sobą dwumetrowe odstępy. Domu nie mogą samodzielnie opuszczać również dzieci poniżej 18 roku życia. Musieliśmy również zrezygnować z życia towarzyskiego i poddać się dobrowolnej kwarantannie. Wyłączone z użytkowania zostały kina, teatry, galerie handlowe, baseny, parki, place zabaw, a nawet lasy.

Koronawirus: zakupy na nowych zasadach

Od 2 kwietnia obowiązują również nowe obostrzenia w strefie handlu. Według wprowadzonych przepisów w sklepie nie może znajdować się więcej niż 3 osoby przypadające na jedną kasę. Wprowadzono również obowiązek noszenia jednorazowych rękawiczek podczas robienia zakupów. Ich dostępność dla każdego klienta ma zapewnić sklep. Między godzinami 10-12 w sklepach mogą robić zakupy jedynie osoby powyżej 65 roku życia. To właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na zakażenie śmiertelnym wirusem SARS-CoV-2.

Te wszystkie obostrzenia spowodowały tworzenie się ogromnych kolejek przed sklepami. Polacy potrafią stać kilka godzin w kolejce do marketu, aby zrobić podstawowe zakupy spożywcze. Swoje stanowisko w tej sprawie wyraziła już Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, która zaapelowała do rządu o zmianę obostrzeń, co ich zdaniem ma spowodować większą płynność w handlu i łatwiejszy dostęp do podstawowych produktów spożywczych.

Ile niedziel handlowych w kwietniu 2020?

Największe sieci handlowe w Polsce postanowiły nie tylko dostosować się do panujących przepisów, ale wychodzą również z pomocną dłonią do swoich klientów. Na wydłużenie godzin pracy zdecydowała się między innymi Biedronka i Lidl. Zakupy w tych sieciach zrobicie między 6 a 24. Przed samymi świętami Wielkiejnocy te dwa dyskonty zdecydowały, że markety będą działały całodobowo. Wszystko to ma pomóc w rozładowaniu ogromnych kolejek i ułatwić klientom dostęp do podstawowych produktów spożywczych.

W kwietniu też przypadają dwie niedziele handlowe, które również pomogą upłynnić handel. Pierwsza z nich 5 kwietnia, czyli już jutro. Kolejna niedziela handlowa przypada 26 kwietnia.


Lidl walczy z koronawirusem. W jaki sposób?

Lidl walczy z koronawirusem. W jaki sposób?

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×