Szukaj

Nie żyje żona Piotra Polka! Miała zaledwie 56 lat

Nagłą śmiercią zakończyło się przepełnione cierpieniem życie pierwszej żony Piotra Polka, Hanny Wryczej-Kurkowskiej, znanej jako Hanna Polk. O odejściu aktorki poinformowała jej siostra. Czy znany jest już termin pogrzebu?
Nie żyje żona Piotra Polka

Nie żyje żona Piotra Polka

Hanna Polk była pierwszą żoną Piotra Polka – poznali się na studiach i byli szaleńczo w sobie zakochani. Ale borykali się z poważnymi problemami finansowymi, dodatkowo aktorka już rok po ślubie była w kiepskiej kondycji psychicznej, ponieważ umarli jej rodzice – jedno po drugim. A gdy ukochany mąż oświadczył jej, że odchodzi do innej kobiety, wpadła w depresję i zaczęła zaglądać do kieliszka. Jej nałóg z roku na rok się pogłębiał i coraz rzadziej była zatrudniana. Ale w 1990 roku, na terapii, której się poddała, poznała swego drugiego męża Marka Kurkowskiego.

To dzięki Markowi odbudowałam w sobie to, co we mnie umierało po rozstaniu z Piotrem. Zaufanie do ludzi – mówiła w Fakcie.

Doczekali się dwóch synów – Franciszka i Jakuba. Jednak, gdy już wydawało się, że po wielu latach mroku, dla aktorki znowu wyszło słońce, spotkało ją ogromne nieszczęście – jej drugi mąż zmarł nagle, w styczniu 2010 roku. Miesiąc wcześniej obchodzili siódmą rocznicę ślubu. Na domiar złego wyszło na jaw, że zostawił ją prawie bez środków do życia, bo jeszcze przed śmiercią stracił pracę, a jego firma nie chciała wypłacać zaległych środków.

Odeszła tak nagle…

Na szczęście pomocną dłoń wyciągnął do niej  wtedy Piotr Polk – załatwił jej rolę w Ojcu Mateuszu. Mimo to jednak nie udało jej się zatrzymać  obciążonego kredytem mieszkania. W efekcie ona i jej synowie zostali bez dachu nad głową. Ostatecznie chłopcy trafili do jej siostry, a aktorka schronienie znalazła w Domu Aktora Weterana w Skolimowie.

Z czasem jednak znowu odbiła się od dna – wyprowadziła się nawet ze Skolimowa i zamieszkała w wynajmowanym mieszkaniu. Stroniła jednak od show-biznesu, przez ostatnie lata nie wiadomo było więc, co się u niej dzieje.  A teraz siostra aktorki na Facebooku poinformowała o jej nagłym odejściu.

Moi Drodzy, to smutny dla mojej rodziny fakt. W wieku 56 lat, dnia 4 grudnia 2019 roku odeszła nagle od nas moja jedyna siostra Hanna Wrycza-Kurkowska zawodowo znana jako Hanna Polk. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. O tej dacie powiadomię trochę później w klepsydrach i nekrologu oraz tu na fb. Dziękujemy za złożone nam wyrazy współczucia – napisała.

Piotr Polk nie zabrał jeszcze głosu, ale z pewnością ta informacja nim wstrząsnęła. Dla aktora to bardzo trudny czas – niedawno pożegnał mamę, która od wielu lat chorowała.

Zobacz: Janusz Dzięcioł nie żyje. Produkcja „Big Brothera” pożegnała go w piękny sposób. Łzy same cisną się do oczu

 


Hanna Polk nie żyje

Hanna Polk nie żyje

Hanna Polk nie żyje

Hanna Polk nie żyje

Piotr Polk, Joanna Gajewska - Viva! Photo Awards 2018

Piotr Polk, Joanna Gajewska - Viva! Photo Awards 2018

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×