Nie żyje gwiazda „Notting Hill”. Brytyjski aktor do końca walczył ze śmiertelną chorobą. Miał zaledwie 59 lat

Nie żyje Tony Armatrading

Nie żyje Tony Armatrading

Tony Armatrading, brytyjski aktor znany z takich hitów jak Notting Hill czy Święty zmarł 10 maja w wieku zaledwie 59 lat. Do końca walczył ze śmiertelną chorobą.

Tony Armatrading nie żyje. Aktor telewizyjny, filmowy i teatralny odszedł 10 maja w wieku 59 lat. Jako pierwszy o jego śmierci poinformował przyjaciel Tim Bentinck, znany m.in. z filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.  Jak przekazał na swoim profilu na Facebooku, mężczyzna przed śmiercią trafił na stół operacyjny.

Tony Armatrading nie żyje. Co było przyczyną jego śmierci?

Tim Bentinck umieścił na Facebooku zdjęcie Tony’ego Armatradinga z żoną i ukochanym psem. Fotografia została wykonana w niedzielę 9 maja, kiedy aktor przebywał już w szpitalu – kilkanaście godzin przed jego śmiercią. Jak poinformował przyjaciel gwiazdy Notting Hill aktor od lat walczył z rakiem, którego przerzuty doprowadziły do zgonu.

Miał raka wielkości piłki usuniętej, a także nerkę i część okrężnicy. Walczył dalej, ale rak powrócił i zapadło mu się płuco – pisał w poście – Miałem zaszczyt być jego najlepszym przyjacielem i szczerze go kochałem.

Very sad news. My dearest friend Tony Armatrading died an hour ago. He’d had a cancer the size of a football removed,…

Posted by Tim Bentinck on Monday, May 10, 2021

Tim poinformował, że Tony Armatrading zmarł we śnie, po tym jak zdążył pożegnać się z nim na Zoomie. Przy jego łóżku czuwała żona Suzy i wierny pies Dash.

Kim był Tony Armatrading? W jakich filmach i serialach wystąpił?

Tony Armatrading urodził się w 1961 roku w Birmingham w Anglii. Był młodszym bratem piosenkarki Joan Armatrading. Swoją karierę rozpoczynał na deskach teatru Birmingham Repertory Theatre, by następnie występować w Royal Shakespeare Company. Grał u boku takich gwiazd jak Jeremy Irons czy Sean Bean.

Armatrading pojawiał się też w serialach telewizyjnych: Angels, Grange Hill, Chalkface, The Bill czy Colour Blind, gdzie wcielał się w postać Jamesa Patersona. Największymi hitami kinowymi, w jakich wystąpił, były filmy Święty z 1997 r., Notting Hill z 1999 r. i Iluzja 2 z 2016 r. Swoją ostatnią rolę zagrał w ubiegłym roku w jednym z odcinków nowej wersji Hawaii Five-O.

Pod wpisem Tima Bentincka internauci przekazują wyrazy współczucia najbliższym aktora.


Nie żyje Tony Armatrading

Nie żyje Tony Armatrading

Nie żyje Tony Armatrading

Nie żyje Tony Armatrading

Nie żyje Tony Armatrading

Nie żyje Tony Armatrading

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×