Nie żyje Sergiusz Lach – odtwórca Filipka w „Stawiam na Tolka Banana”

Nie żyje Sergiusz Lach

Nie żyje Sergiusz Lach

Nie żyje Sergiusz Lach

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów serialu „Stawiam na Tolka Banana”. Dotarła do nas informacja, że zmarł Sergiusz Lach, odtwórca roli Filipka w tej kultowej produkcji. Miał 54 lata.

Od kilkunastu lat mieszkał w Szwecji, gdzie wyemigrował w latach 80-tych. Dostał obywatelstwo i zamieszkał w Sztokholmie.

W pierwszej połowie lat 70. zagrał kilka dziecięcych ról. Pierwszy raz na ekranie zobaczyliśmy go w 1972 r. w filmie fabularnym TV „Zniszczyć pirata”. Jednak to rola Filipka w „Stawiam na Tolka Banana” przyniosła mu największy rozgłos. Zagrał jeszcze w dwóch obrazach telewizyjnych: „Ustępliwy kochanek” i „Nim powstanie rodzina”część: „Oczekiwanie”.

W 2009 r. w dziennikarskim rankingu polskich dziecięcych aktorów, który zrobił „Fakt” Sergiusz Lach zajął dziesiąte miejsce.

Ostatni raz Sergiusza Lacha mogliśmy zobaczyć w 1995 r. w filmie dokumentalnym „Tolek Banan i inni”, w którym – po latach – wystąpili dziecięcy bohaterowie niezapomnianego serialu. Aktorzy wspominali w nim pracę na planie.

Rodzinie składamy kondolencje.

Sergoiusz Lach jako Filipek w

Sergiusz Lach jako Filipek w „Stawiam na Tolka Banana”

Sergiusz Lach

Sergiusz Lach


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

×