Fani „Młodych gniewnych” pogrążyli się w smutku. Nie żyje gwiazda, bez której film nie odniósłby takiego sukcesu

Fani „Młodych gniewnych” pogrążyli się w smutku

Fani „Młodych gniewnych” pogrążyli się w smutku

Zmarł raper Coolio. Amerykanin odszedł od nas w wieku 59 lat. O jego twórczości zrobiło się głośno, gdy nagrał piosenkę do filmu Młodzi gniewni.

Coolio (właśc. Artis Leon Ivey Jr.) urodził się w 1963 roku w Pensylwani . Pierwsze lata życia spędził w dzielnicy Compton w Los Angeles, z której wywodzi się wielu znanych raperów. Karierę w branży muzycznej rozpoczął pod koniec lat 80. Jego debiutancki solowy krążek ukazał się w 1994 roku. W kolejnych latach nagrał jeszcze siedem albumów studyjnych.

Do mainstreamu wszedł dzięki singlowi Gangsta’s Paradise, który wykorzystano w kultowym filmie Młodzi gniewni z udziałem Michelle Pfeiffer. Utwór nagrodzono nagrodą Grammy. Przebój zapewnił mu międzynarodowe uznanie.

Moim największym osiągnięciem jest to, że mogę robić rzeczy tak, aby być jedynym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych raperów na świecie. Nawet jeśli nie nagrałem przez ostatnie 5 lat dużej płyty. Ale wciąż mogę rozgrzać salę, wciąż mogę zdominować koncert. Liczy się to, że ludzie chcą przyjść i mnie zobaczyć – mówił w jednym z wywiadów.

W ostatnich latach Coolio odłożył rapowanie na drugi plan i zajął się gotowaniem. Jego program poświęcony kuchni można było oglądać w internecie.

Coolio nie żyje. Jaka przyczyna śmierci?

Media na całym świecie obiegła smutna wiadomość. Wczoraj, ok. godz. 20 czasu wschodnioamerykańskiego, Coolio zmarł w wieku 59 lat. Menadżer rapera poinformował, że jego przyjaciela znaleziono nieprzytomnego w łazience w domu jego kolegi. Dokładne przyczyny zgonu nie są znane, jednak śledczy wykluczyli zaangażowanie osób trzecich. Najprawdopodobniej śmierć spowodowały więc problemy zdrowotne.

Artysta zostawił po sobie byłą żonę Josefę i sześcioro dzieci.

Michelle Pfeiffer pożegnała kolegę

Aktorka oddała cześć swojemu koledzy z branży.

Mam złamane serce na wieść o odejściu utalentowanego artysty Coolio. Jego życie zostało zakończone zdecydowanie za wcześnie. Jak niektórzy z was mogą wiedzieć, miałem szczęście pracować z nim przy filmie „Młodzi i gniewni” w 1995 roku. Wygrał nagrodę Grammy za swoją genialną piosenkę na ścieżce dźwiękowej. To moim zdaniem było powodem tak wielkiego sukcesu naszej produkcji – przekazała w sieci.

Oglądaliście ten film?


Coolio nie żyje

Coolio nie żyje

Coolio nie żyje

Coolio nie żyje

Coolio nie żyje

Coolio nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×