Nie żyje pierwszy mężczyzna zaszczepiony na COVID-19. Śmierć Williama Shakespeare’a wstrząsnęła światem

Nie żyje William Shakespeare

Nie żyje William Shakespeare

Nie żyje William Shakespeare, pierwszy mężczyzna zaszczepiony na COVID-19. O jego śmierci poinformowały zagraniczne media.

Nie żyje William Shakespeare, pierwszy mężczyzna zaszczepiony na COVID-19. 81-latek zmarł w czwartek w University Hospital Coventry w Wielkiej Brytanii. To w tej placówce podano mu szczepionkę przeciw koronawirusowi.

Pierwszy mężczyzna zaszczepiony na COVID-19 nie żyje

William Shakespeare popularność zyskał 8 grudnia 2020 roku. To wówczas w mediach opublikowano jego zdjęcie. Senior ubrany w szpitalną koszulę i szlafrok otrzymał szczepionkę firmy Pfeizer przeciw COVID-19. Był drugą osobą zaszczepioną na świecie, zaraz po 90-letniej Margaret Keenan z Irlandii Północnej i pierwszym mężczyzną.

To przełomowe, prawda? – powiedział po tym, jak podano mu szczepionkę.

Mężczyzna w krótkim czasie wzbudził duże zainteresowanie mediów nie tylko dlatego, że bez obaw oddał się w ręce lekarzy, którzy zaaplikowali mu wakcynę mającą uchronić go przed poważnymi następstwami zakażenia koronawirusem. Uwagę wszystkich przykuło jego nietypowe imię i nazwisko. Senior nazywa się tak samo jak znany brytyjski poeta William Shakespeare. Co ciekawe mężczyzna mieszkał w hrabstwie Warwickshire, w którym znajduje się Stratford-upon-Avon, rodzinne miasto dramaturga.

William w przeszłości pracował w firmie Rolls Royce oraz był dyrektorem Allesley Primary School w Coventry, oraz Coundon Court School. Przez 30 lat był radnym lokalnej parafii, a przez 20 lat nadzorował i kierował pracami rady parafialnej.

Shakespeare pozostawił kochającą żonę, dwóch synów i kilkoro wnucząt. Wielu mieszkańców hrabstwa nie jest w stanie pogodzić się ze stratą tak wspaniałego człowieka. Znajomi i przyjaciele wspominają go jako osobę bardzo zaangażowaną w działanie na rzecz lokalnej społeczności, człowieka obdarzonego poczuciem humoru oraz niezwykle uczynnego.

Dla mężczyzny niezwykle ważne było to, aby pandemia koronawirusa skończyła się jak najszybciej, dlatego też zdecydował się jako pierwszy poddać szczepieniu. Zachęcał wszystkich wokół do przyjęcia szczepionki, która zakończy śmiertelne żniwo wirusa. Zdaniem radnej Coventry, Jayne Innes, która była przyjaciółką mężczyzny, jest tylko jeden sposób, którym wszyscy mogliby oddać cześć jego pamięci:

Najlepszym hołdem dla Billa jest zaszczepienie się.

William Shakespeare – przyczyny śmierci

Jak podają media śmierć mężczyzny nie miała związku z koronawirusem, ani tym bardziej z niepożądanym odczynem poszczepiennym.

Składamy kondolencje rodzinie i bliskim Williama.


Nie żyje William Shakespeare

Nie żyje William Shakespeare

Nie żyje William Shakespeare

"Bill" William Shakespeare, 81, receives the Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine, at University Hospital, Coventry, England, Tuesday Dec. 8, 2020. The United Kingdom, one of the countries hardest hit by the coronavirus, is beginning its vaccination campaign, a key step toward eventually ending the pandemic. (Jacob King/Pool via AP)

Komentarze

 • Mahd pisze:

  Dzięki szczepionkom udalo sie wyeliminować wiele śmiertelnych chorób.
  Ale wyedy na szczescie nie bylo internetu i tyle teorii spiskowych, niekoniecznie prawdziwych

 • GośćMika pisze:

  Gościu szczepili się szczepionkami ,a nie preparatem ,widzisz różnicę ,czy dalej będziesz się madrowac !!!???

 • Gość pisze:

  Każdy ma prawo do swojego zdania. Nikt do tej pory nie podał co jest w tych szczepionkach. Dawniej zanim podano szczepionkę do produkcji mijało wiele lat bo musieli to wszystko sprawdzić. Teraz w ciągu paru miesięcy wymagają od ludzi szczepień. Ilu ludzi zaszczepionych się zaraziło, daleko nie patrzeć np pan Krawczyk…. Teraz będą samochody rozdawać i pieniądze zamiast zająć się refundacją leków na raka. Chory kraj

 • Gość pytajacy pisze:

  Kto czuje ze ma potrzebe niech sie szczepi a pozostalym dajcie juz spokoj Nikt nie ma pewnosci co to za szczepionki nikt nie daje gwarancji co pozniej zaszczepieni przenosza tak jak i nie zaszczepieni zaszczepieni tez choruja nikt nie da gwarancji jak kto przechoruje te chorobe o co wiec chodzi

 • Gość pisze:

  Ludzie ogarnijcie się. Przecież szczepienia są czymś zupełnie normalnym. Dawniej szczepiliśmy siebie i dzieci bez zastanowienia a teraz macie taki problem ze szczepionką na koronawirusa. Szczepionka jak każda inna. Najlepsze jest to, że takie osądy wydają ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o nauce i tylko potrafią siać panikę i powtórzyć dalej głupoty usłyszane od „pseudo znawców”.

  • GośćMika pisze:

   Gościu szczepili się szczepionkami ,a nie preparatem ,widzisz różnicę ,czy dalej będziesz się madrowac !!!???

  • Gość pisze:

   To idz i sie zaszczep pacanie.

 • niemamsiłnaszurów pisze:

  Megg, jaki interes mają koncerny w depopulacji poprzez szczepienie? Przecież to ludzie generują zyski! Jeśli nie będzie ludzi, nie będzie zysków! Prężnie działająca gospodarka w zdrowym społeczeństwie nie jest dla szurów argumentem jak widzę!!!!

  • nynaas pisze:

   haha dokladnie. Pfizer to najwiekszy producent lekow na swiecie,ma leki na wszystko. Jaki maiłby cel wybijania swoich klientów?:P i tracenia zysków?

  • Gość pisze:

   nie chodzi o to, żebyć zaraz padł po szczepieniu, tylko o to, że prowadzi ona do destrukcji układu odpornościowego człowieka i licznych chorób, które leczysz wiele lat i nabijasz kiese firmom farmaceutycznym, kapujesz?

 • Gość pisze:

  Kto by się spodziewał, że schorowany 90 latek umrze?!!!!

 • Ktoś pisze:

  Nie był taki młody… ludzie często w tym wieku umieraj…

 • Gość pisze:

  Pol roku po przyjeciu szczepionki mialaby mu ona zaszkodzic? Pol roku?! Puknijcie sie w glowy zanim zaczniecie siac panike, tym bardziej nie znajac sie na medycynie, wirusologii itp

 • Gość pisze:

  Jasne. Nie miała. Wierzy w to ktoś ?

  • Gość pisze:

   No to udowodnij że miała wpływ. Jesteś w stanie ? Oczywiście, że nie! Śmierć ludzi w tym wieku jest czymś normalnym. Ciężko jest to przyznać ale to prawda!

 • Gość pisze:

  No pewnie że po szczepieniu przecież kłamliwą TVP i TVN nie powiedzą że to po szczepieniu,dopiero będą śmierci.ile osób już umarło,tego się nie mówi.Znsm historię gdzie kobietka po szczepieniu zmarła 25 min po podaniu zastrzyku.

 • Gość pisze:

  Po co o tym pisza i strasza ludzi.

 • Gość pisze:

  przewciez nie powiedza prawdy ze zmarł po szczepionce bo by sie ludzie nie szczepili

 • Gość pisze:

  Trochę se pożył po szczepieniu

 • Aśka pisze:

  Oby szczepionki nie zaczęły zbierać żniwa zgonów…

  • Gość pisze:

   Weź nie strasz.

  • Megg pisze:

   Dokładnie. Wszędzie tylko,, szczepcie się „, ale nikt potem nie weźmie za to odpowiedzialności.
   Ktoś na szczepionkach robi niezły interes, a nasz naród jak cielęta we wszystko wierzy!! Trzeba się wreszcie obudzić i zacząć myśleć swoją głową!

  • Bogna pisze:

   Ludzie opanujcie sie kto chce che się szczepi,ludzie umierali i beda umierać.

Najczęściej czytane dziś

×