Magdalena Adamowicz w żałobie. Straciła kolejną najbliższą osobę. „Bardzo się z Pawłem kochali, więc w tym smutnym dniu jest światełko – są już razem”

Magdalena Adamowicz o WOŚPie

Magdalena Adamowicz poinformowała o śmierci kolejnego członka rodziny. Żona zamordowanego dwa lata temu prezydent Gdańska znowu jest w żałobie.

Paweł Adamowicz od 1998 roku pełnił funkcję prezydenta Gdańska. Jego pracę dla mieszkańców tego miasta przerwała tragiczna śmierć. Polityk, działacz społeczny, a przede wszystkim mąż i ojciec został zamordowany przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbywał się w tym mieście. Szczęśliwe wydarzenie przerodziło się w wielką tragedię za sprawą Stefana W., który wbiegł na scenę i na oczach wszystkich zadał Pawłowi kilka ciosów nożem. Natychmiast rozpoczęto reanimację włodarza miasta. W bardzo ciężkim stanie został przewieziony Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Tam przeszedł kilkugodzinną operację ratującą życie.

Pomimo usilnych starań personelu medycznego mężczyzny nie udało się uratować. 14 stycznia poinformowano o jego śmierci. Ta wiadomość wywołała ogromne poruszenie w społeczeństwie. Morderca prezydenta natychmiast został zatrzymany przez policję. Kondolencje dla rodziny zmarłego płynęły ze wszystkich stron.

Nie żyje ojciec prezydenta Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz w 1999 roku ożeniła się z Magdaleną. Doczekali się dwóch córek: Antoniny i Teresy. Dziewczynki po śmierci taty były ogromnym wsparciem dla swojej mamy i towarzyszyły jej podczas publicznych wystąpień. Pogrzeb prezydenta Gdańska był niezwykle przejmującym wydarzeniem. Trumnę z jego ciałem wystawiono w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności. Pożegnać przyszło go wówczas aż 53 tys. mieszkańców miasta.

Teraz rodzina Adamowiczów musi zmierzyć się z kolejną wielką tragedią. Magdalena Adamowicz poinformowała o śmierci swojego teścia. Zamieściła na Twitterze wpis upamiętniający Ryszarda Adamowicza.

Dziś w nocy odszedł od nas tata Pawła i Piotra, Ryszard Adamowicz. Cudowny, ciepły, bezgranicznie dobry, wyjątkowej kultury i bardzo głębokiej wiary mąż, ojciec i dziadek. Bardzo się z Pawłem kochali, więc w tym smutnym dniu jest światełko – są już razem. Do zobaczenia tatusiu.

Pod wpisem cały czas napływają kolejne kondolencje od internautów.

Wpis informujący o śmierci Ryszarda Adamowicza zamieścił także polityk Krzysztof Brejza, który ubolewał nad tym, że mężczyzna nie doczekał skazania mordercy syna.

Odszedł Ryszard Adamowicz, ojciec Pawła Adamowicza.
Nie doczekał sprawiedliwości i osądzenia mordercy swojego syna.

Kim był Ryszard Adamowicz?

Ryszard Adamowicz urodził się w 1928 roku w Wilnie. Przez ponad 60 lat był mężem Teresy, z którą doczekał się dwóch synów: Piotra i Pawła. Do Gdańska przeprowadził się w 1946 roku. Był społecznikiem i ekonomistą. W maju świętował 93 urodziny.


Nie żyje ojciec Pawła Adamowicza

Nie żyje ojciec Pawła Adamowicza

Rodzice Pawła Adamowicza

Rodzice Pawła Adamowicza

Nie żyje ojciec Pawła Adamowicza

Nie żyje ojciec Pawła Adamowicza

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×