Szukaj

Nie żyje 14-letni Mateusz Jacak. Miał zostać następcą Roberta Lewandowskiego

Mateusz Jacak nie żyje

Mateusz Jacak nie żyje

Mateusz Jacak miał 14 lat i wielkie plany. Chciał zostać piłkarzem, grał w Zniczu Pruszków, miał zostać następcą Roberta Lewandowskiego. Niestety, nim chłopiec zdążył rozwinąć skrzydła i zasmakować życia, dopadła go okrutna choroba. Udar mózgu przekreślił wszystkie plany. Zmarł nie odzyskawszy przytomności.

O fakcie tym poinformowała mama chłopca Agnieszka Jacak na Facebooku.

Mati, który przez ponad tydzień rozgrywał swój najważniejszy mecz w życiu, pomimo swojej determinacji i chęci zwycięstwa, niestety przegrał go. Przeciwnik od początku grał nieczysto i podstępnie. Zaatakował znienacka nie dając Matiemu szansy na przygotowanie się. Dzisiaj o godz. 20.35 Matuś odszedł do boskiej drużyny piłkarskiej. Sam wybrał ten momenty. Nikt za Niego nie decydował. Odszedł otoczony bliskimi.

Walka z chorobą rozpoczęła się dziesięć dni temu. Wówczas chłopiec wyszedł do szkoły, do której jednak nie dotarł. Kilkanaście minut później mama znalazła go nieprzytomnego przed mieszkaniem. W szpitalu do którego trafił okazało się, że doznał udaru mózgu.

Ale i tam nie obyło się bez przykrych niespodzianek. Lekarze chcieli odłączyć go od respiratora. To jednak nagłośnienie sprawy spowodowało, że plany te nie zostały zrealizowane.

To dzięki Wam dzisiaj rozmawiał ze mną Kierownik i powiedział, że NIE odłączą Mateusza od maszyn podtrzymujących życie. Jest to obietnica pisana palcem po wodzie ale zawsze daje nadzieję. Nagłośnienie sprawy dało nam to, że dzisiaj Pan Kierownik przybył na oddział, rozmawiał ze mną, zlecił dodatkowe badania i zmienił antybiotyk, ponieważ gorączka u Mateusza utrzymywała się od dnia przyjęcia – pisała Agnieszka Jacak kilka dni temu.

Niestety i to nie pomogło. Piłkarz, w otoczeniu bliskich, zmarł w czwartek wieczorem. Dodajmy, że Mateusz karierę rozpoczynał w OKS-ie Start Otwock, by później dostać się do Znicza Pruszków. Był szybki i sprawny i jego warunki fizyczne sprawiły, że grał na pozycji “9”.

 

Wielka tragedia przed meczem Polska – Irlandia. Polski piłkarz zginął w tragicznym wypadku

Szokująca śmierć popularnego rapera wstrząsnęła światem. Miał tylko 26 lat

To dlatego zmarł Avicii? Nowe doniesienia w sprawie śmierci. Jego przyjaciel namieszał w mediach

 

 


Interesujesz się piłką nożną?

×