Jerzy Połomski nie żyje. Wybitny artysta polskich scen zmarł w wieku 89 lat. Przez ostatnie lata zmagał się z chorobą

Nie żyje Jerzy Połomski

Nie żyje Jerzy Połomski

Jerzy Połomski nie żyje. Zmarł wybitny piosenkarz, o jego śmierci poinformowała menadżerka artysty Violetta Lewandowska. Miał 89 lat.

Jerzy Połomski nie żyje. Informację o śmierci artysty podała Polska Agencja Prasowa, a także Program Pierwszy Polskiego Radia. Artysta we wrześniu skończył 89 lat. Wieści o odejściu wybitnego wokalisty obiegły media 14 listopada. Miał 89 lat.

Dzisiaj wieczorem w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury – poinformowała menadżerka artysty Violetta Lewandowska.

Jerzy Połomski nie żyje

Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu jako Jerzy Pająk. Artysta wylansował wiele przebojów lat 60. i 70. Śpiewał utwory, takie jak Cała sala śpiewa z namiBo z dziewczynamiCo mówi wiatr Woziwoda. Jego talent sprawił, że w latach komunizmu jeździł na zagraniczne występy do Wielkiej Brytanii, Czechosłowacji, Związku Radzieckiego, Danii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, czy na Kubę. Był m.in. wielokrotnie honorowany przez członków polskiej społeczności w Chicago jako najpopularniejszy wokalista amerykańskiej Polonii.

Jerzy Połomski próbował też sił jako aktor teatralny. Występował na deskach warszawskiego teatru Studio Buffo. W 2019 roku zupełnie zniknął z show-biznesu, co było związane z tym, że pogłębiły się jego problemy ze słuchem.

Na początku lata ubiegłego roku Jerzy Połomski trafił do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wcześniej mieszkał w mieszkaniu w Warszawie. Życie tam nie należało jednak do najłatwiejszych ze względu na to, że lokal znajdował się na czwartym piętrze, a blok był pozbawiony windy. Także stan jego zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu.

Pan Jerzy od kilku lat ma problemy z pamięcią. W ostatnim czasie jego stan zdrowia zaczął się pogarszać. Były dni, kiedy nie był w stanie przypomnieć sobie, co robił dwie godziny wcześniej. W ostatnich miesiącach potrafił trzy razy w ciągu dnia iść do sklepu i kupić to samo, co miał zapisane na liście – wyjawiła wówczas jego sąsiadka.

Jakiś czas temu Superexpress podawał niepokojące wieści, że Połomski nie chce widywać się ze swoimi przyjaciółmi. Źle znosił pobyt w Skolimowie, chociaż trafił tam na własne życzenie. Padły nawet podejrzenia, że artysta wcale nie przebywa w Domu Artystów Weteranów.

Niestety w poniedziałek dotarły do nas informacje o śmierci artysty.

Zobacz: Wiadomo, gdzie spocznie Połomski. Grób jest wart fortunę

Poniżej przypominamy jeden z przebojów Połomskiego.

Przyczyny śmierci Jerzego Połomskiego

Przyczyny śmierci Jerzego Połomskiego w rozmowie z Faktem zdradziła jego menadżerka:

Jerzy Połomski zmarł dzisiaj, o godz. 19:22 dostałam taką wiadomość ze szpitala na Wołoskiej. Jerzy od środy był w szpitalu, lekarze walczyli o jego zdrowie. Nie mogę powiedzieć dokładnie, co się stało, bo jutro będzie akt zgonu. Nie chcę przekręcić. Wdała się jakaś infekcja, jakieś zakażenie, z którym organizm sobie nie poradził, ze względu pewnie na wiek. Dodam tylko, ale nic więcej nie powiem, że miał wcześniej uszkodzoną nogę. Miał operację nogi i to pewnie miało też wpływ. Tyle mogę powiedzieć — powiedziała Faktowi Violetta Lewandowska.

Połomski trafił do szpitala już w środę, a jego opiekunka i mieszkańcy domu opieki, mieli nadzieję, że wróci do zdrowia. Niestety zmarł w placówce.


Jerzy Połomski nie żyje

Jerzy Połomski nie żyje

Jerzy Połomski nie żyje

Jerzy Połomski nie żyje

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016. Wikipedia 2016

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016. Wikipedia 2016

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×