Szukaj

Nie żyje Christopher Plummer. Zmarła legenda kina i najstarszy zdobywca Oscara

Christopher Plummer nie żyje

Christopher Plummer nie żyje

Christopher Plummer nie żyje. Zdobywca Oskara zmarł dzisiejszego ranka w swojej posiadłości. Informację tę potwierdził jego menadżer. Do końca czuwała przy nim żona.

Christopher Plummer nie żyje. Ta smutna informacja właśnie obiegła światowe media. Aktor zmarł w swojej posiadłości w Weston w stanie Connecticut. Do ostatniej chwili przy jego boku obecna była ukochana żona, 78-letnia Elaine Taylor. Smutną wiadomość podał portal Deadline. Tę informację potwierdził także menadżer i przyjaciel aktora Lou Pitt, który wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Panowie współpracowali ze sobą przez 46 lat.

Chris był niezwykłym człowiekiem, który głęboko kochał i szanował swój zawód ze staroświeckimi manierami, poczuciem humoru i muzyką słów. Był skarbem narodowym, który głęboko upodobał sobie swoje kanadyjskie korzenie. Swoją sztuką i człowieczeństwem poruszał nasze serca. Będzie z nami na zawsze – napisał o nim menadżer Lou Pitt.

Aktor w swojej karierze doczekał się wielu prestiżowych nagród. Na swoim koncie ma między innymi dwie nagrody Tony, oraz Złotego Globa. Za drugoplanową rolę w filmie Debiutanci zdobył Oscara. Kiedy odbierał nagrodę miał już 82 lata. Uczyniło go to najstarszym laureatem tej nagrody w historii. Sześć lat później otrzymał kolejną nominację do tej prestiżowej nagrody za rolę we Wszystkich Pieniądzach Świata.

Kim był Christopher Plummer?

Chritopher Plummer urodził się w Toronto 13 grudnia 1929 roku. W show-biznesie obecny był od 60 lat. Był bardzo utalentowanym artystą, a poza aktorstwem interesowała go także muzyka. Doskonale grał na pianinie, ale ostatecznie postanowił, że swoje życie zwiąże z filmem. Ogromny rozgłos przyniosła mu rola w musicalu Dźwięki muzyki. Od tamtej pory nie mógł narzekać na brak kolejnych propozycji. Kolejną rolą, która zapisała się w pamięci fanów, to jego wcielenie w filmie Ptaki ciernistych krzewów, gdzie mogliśmy go zobaczyć w roli arcybiskupa.

Aktor był trzykrotnie żonaty. Z pierwszą żoną Tammy Grimes doczekał się córki Amandy, która również jest aktorką. Później poślubił dziennikarkę Patricię Lewis. Jego trzecią żoną była młodsza o 14 lat- Elaine Taylor.

Aktor zmarł w wieku 91 lat. Przyczyną śmierci miały być komplikacje po upadku.

 


Christopher Plummer

Christopher Plummer

Christopher Plummer

Christopher Plummer

Christopher Plummer

Christopher Plummer

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×