Zmarł Andrzej Niemczyk. Przegrał walkę z nowotworem

Nie żyje Andrzej Niemczyk. Na co zmarł?

Nie żyje Andrzej Niemczyk. Na co zmarł?

Nie żyje Andrzej Niemczyk. Na co zmarł?

Ta tragiczna informacja dotarła do nas przed chwilą. Zmarł Andrzej Niemczyk. Szkoleniowiec reprezentacji Polski w siatkówce kobiet miał 72 lata. Legendarny trener zmagał się z nowotworem płuc.

Legendarny trener przebywał w szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii. Trafił tam z podejrzeniem zapalenia płuc.  Poważne problemy zdrowotne miał już jednak jakiś czas temu. W przeszłości zmagał się bowiem z nowotworem węzłów chłonnych. W 2006 roku tę walkę udało mu się wygrać.

Niedawno jednak jego choroba nawróciła. Gdy Niemczyk trafił do szpitala, momentami było naprawdę źle. Lekarze określali jego stan jako krytyczny. Po kompleksowych badaniach udało się wreszcie znaleźć przyczynę stanu zdrowia Niemczyka. Okazało się, że trener cierpiał na raka płuc. Kibice bardzo się o niego martwili i zorganizowali nawet specjalną akcję. Aby wziąć w niej udział, należało zrobić selfie trzymając w ręku kartkę z napisem Tie-break dla Niemczyka. Trzeba przyznać, że zaangażowało się w nią naprawdę wiele osób. I to nie tylko z Polski.

Andrzej Niemczyk z kobiecą reprezentacją Polski zdobył dwa złote medale mistrzostw Europy (w 2003 i 2005 roku).

Łączymy się w bólu z rodziną.

Andrzej Niemczyk ma raka płuc

Andrzej Niemczyk nie żyje. Na co zmarł?

Andrzej Niemczyk zamierza pogodzić się ze swoją córką

Zmarł Andrzej Niemczyk kiedy pogrzeb? Przyczyny śmierci


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×