Wirtualna Polska

Nie żyje aktor Andrzej Kozak z „Klanu”. Znana córka oddała mu hołd: „Serce mi się kraje na milion kawałków”

Nie żyje aktor Andrzej Kozak z „Klanu”. Znana córka oddała mu hołd: „Serce mi się kraje na milion kawałków”

Nie żyje Andrzej Kozak

Nie żyje Andrzej Kozak. Ile lat miał aktor znany z Klanu i wielu ról teatralnych? Smutna informacja dla fanów polskich seriali obyczajowych. 

Wirtualna Polska

Andrzej Kozak przyszedł na świat w 1940 roku. Debiutował na scenach teatralnych. W latach 60. grał w Teatrze Dramatycznym. W kolejnych latach mogliśmy oglądać w Komedii, Teatru na Targówku, a w końcu w Teatrze Rampa. Artysta tworzył również kreacje artystyczne na potrzeby seriali. W czasach PRL-u mogliśmy oglądać jego twarz w Przyznaje się do winy, Pannie Maliczewskiej, Pierwszym interesancie i Akcji V. Epizodycznie wystąpił też w Klanie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niestety, dziś media obiegła przygnębiająca informacja.

Nie żyje Andrzej Kozak. Kiedy pogrzeb?

Warszawski Teatr Rampa poinformował o tym, że artysta zmarł w dniu 23 lutego. Miał 83 lata.

Jego wspaniałe role na trwałe wpisały się w historię tego teatru. Stworzył ciekawe kreacje w takich spektaklach jak: „O zachowaniu przy stole” (1976) w reżyserii Mariana Jonkajtysa, „Fanfan Tulipan” (1979) w reżyserii Wieńczysława Glińskiego, „66 upadki Bunga czyli Demoniczna kobieta” (1983) Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Janusza Tartyłło, „Jan Maciej Karol Wścieklica” (1985) w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego. Ze smutkiem i głębokim żalem żegnamy znakomitego aktora – podano w komunikacie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

83-latek zostawił córkę Katarzynę Kozak (również aktorkę, która grała w teatrze, M jak miłość i Ojcu Mateuszu).  Ostatnie pożegnanie zmarłego odbędzie się 1 marca o godzinie 16:00 w kaplicy przy cmentarzu w Jabłonnej (ul. Chotomowskiej 35).

Pogrążona w żałobie pani Katarzyna napisała w sieci:

Kochani, drodzy Państwo…. dziękuję…serce mi się kraje na milion kawałków… .smutek przeogromny i pustka ogarnia moje ciało…ale gdyby nie Wy pękłabym jak bańka mydlana….słowa otuchy od Was dodają mi sił… wiem, że czas będzie najlepszym lekarstwem..Dobrze, że Was mam…..Dziękuję z całego serca….Wasze piękne słowa prowadzą mnie ,wytyczaj drogę, osłaniaja mnie przed ciemnymi zakamarkami duszy, otulają mnie i dają nadzieję. Jakaż to ogromna siłą, ile dobrej energii…DZIĘKUJĘ

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Redakcja Jastrząb Post składa kondolencje znajomym i rodzinie pana Andrzeja.

Kogo pożegnaliśmy w ostatnich dniach?

Wirtualna Polska

W ostatnich dniach zmarły też inne znane osoby. 23 lutego odszedł Stanisław Rzepka z programu Górale Polsat Play. Miał tylko 20 lat.

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 23 lutego 2023 r. odszedł od nas w wieku 20 lat, zaopatrzony sakramentami świętymi, nasz najukochańszy syn, wnuk, brat, szwagier i wujek, Stanisław Rzepka – przekazał Dom Pogrzebowy Jabłoński.

Posted by Dom Pogrzebowy Jabłoński / Kompleksowe Usługi Pogrzebowe on Thursday, February 23, 2023

Z życiem doczesnym pożegnała się również 26-letnia bokserka, Aleksandra Janczara.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że nie żyje nasza była zawodniczka Aleksandra Janczara. Olę zapamiętamy jako zawsze uśmiechniętą i pogodną osobę – przekazali jej znajomi z klubu BKS Radomiak Radom.

Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że nie żyje nasza była zawodniczka Aleksandra Janczara. Olę zapamiętamy jako…

Posted by BKS Radomiak Radom on Wednesday, February 22, 2023

Wirtualna Polska

Z kolei wczoraj napisaliśmy o tragedii, jaka dotknęła modelkę Abby Choi. Chinka została zamordowana. Miała tylko 28 lat.

W mieszkaniu znaleziono przedmioty, które posłużyły do rozczłonkowania ciała: w tym maszynki do mielenia mięsa, piły łańcuchowe, długie płaszcze przeciwdeszczowe, rękawice i maski – przekazał nadkomisarz Alan Chung.

To przykre, że wciąż docierają do nas tak przygnębiające wiadomości…


Nie żyje Andrzej Kozak

Nie żyje Andrzej Kozak

Katarzyna Kozak

Katarzyna Kozak

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×