Nie żyje 19-letnia kulomiotka. Miała reprezentować kraj w Tokio. Śmiertelny wypadek na treningu przerwał jej karierę

Alegna Osario nie żyje

Alegna Osario nie żyje

Nie żyje 19-letnia kulomiotka. Zmarła na skutek obrażeń odniesionych podczas wypadku, który miał miejsce na treningu. Nastolatka została uderzona w głowę młotem. Co dokładnie się wydarzyło?

Tokio 2020. Igrzyska olimpijskie trwają na dobre, a już wkrótce w szranki staną kulomiotki. Niestety wśród nich zabraknie 19-letniej reprezentantki Kuby, która zmarła po wypadku na treningu.

Nie żyje 19-letnia kulomiotka. Co się wydarzyło podczas treningu?

Alegna Osorio Mayari była nazywana nadzieją kubańskiej lekkoatletyki. Z roku na rok osiągała coraz lepsze wyniki. Niestety 19-latka zmarła na skutek obrażeń odniesionych po uderzeniem młotem w głowę. Tragiczne wydarzenia rozegrały się podczas treningu.

Kubanka urodziła się w 2002 roku, robiła bardzo szybkie postępy. W 2018 zajęła trzecie miejsce na igrzyskach olimpijskich młodzieży w Buenos Aires, a rok później stanęła na podium mistrzostw panamerykańskich do lat 20. Jednak w kwietniu tego roku na treningu doszło do tragicznego wypadku.

Alegna Osorio Mayari została uderzona młotem w głowę. Z powodu poniesionych obrażeń zapadła w śpiączkę. Niestety nie udało się jej uratować, o czym w czwartek poinformowało kubańskie ministerstwo sportu.

Ubolewamy nad śmiercią młodej zawodniczki w rzucie młotem, Alegny Osorio Mayari, która miesiącami zmagała się ze skutkami wypadku podczas treningu. Składamy kondolencje rodzicom, rodzinie i przyjaciołom” – brzmi komunikat na Twitterze.

Kubańska lekkoatletyka jest w żałobie. Po wypadku na treningu i trudnej walce o jej życie Alegna Osorio zmarła. Nasze kondolencje wysyłamy do rodziny, przyjaciół i kolegów – dodał Reynaldo Varona Martínez, dyrektor sportowy kubańskiej reprezentacji.

Śmierć nastolatki poruszyła inną zawodniczkę, która trenuje rzut młotem. Amerykanka Gwen Berry, mistrzyni igrzysk panamerykańskich sprzed dwóch lat, wyraziła swój smutek z powodu śmierci Kubanki w mediach społecznościowych.

Alegna Osorio należała do wielkich talentów kubańskiej lekkoatletyki. Polskim zawodniczkom raczej by nie sprostała w Tokio, ale gdyby nie nieszczęśliwy wypadek, w tej chwili najprawdopodobniej szykowałaby się do startu w rzucie młotem w Tokio. Konkurencja zacznie się 1 sierpnia.


Alegna Osario nie żyje

Alegna Osario nie żyje

Alegna Osario nie żyje

Alegna Osario nie żyje

Alegna Osario nie żyje

Alegna Osario nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×