Szukaj

Netta z Izraela wygrała Eurowizję 2018! Zaczęła od występów na weselach, a dzisiaj jest największą gwiazdą w swoim kraju! [WIDEO]

Netta wygrała Eurowizję 2018

Netta wygrała Eurowizję 2018

Kim jest Netta Barzilai z Izraela?

Faworytem Eurowizji 2018 od początku był Izrael, który reprezentowała Netta Barzilai. Kim jest zwyciężczyni konkursu? Przybliżamy jej sylwetkę.

25-letnia wokalistka i gitarzystka urodziła się w Ho ga-Szaron, a przez pierwsze cztery lata życia wychowywała się w Nigerii. Swoją karierę rozpoczęła od występów na żydowskich weselach – podczas jednego z nich została dostrzeżona przez zespołu The Experiment, do którego dołączyła i rozpoczęła swoją przygodę z muzyką na szeroką skalę.

Netta w 2017 roku zgłosiła się do izraelskich preselekcji na Eurowizję 2018. Zanim jednak zaprezentowała publiczności swój utwór Toy, musiała przejść przez etapy, w których śpiewała covery. Jej wykonanie piosenki Rude Boy Rihanny zostało przyjęte bardzo pozytywnie przez jurorów, którzy wręczyli jej bilet do finału. Jej brawurowe występy z Tik Tok Keshy i Gangnam Syle Psy’a rozłożyły na łopatki konkurencję.

Netta z Izraela w piosence Toy nawiązuje do akcji #MeToo

Miesiąc po wygranej w izraelskich preselekcjach na Eurowizję 2018, Netta opublikowała utwór Toy. Piosenka, która jest pewniakiem do wygranej, nawiązuje do głośnej akcji #MeToo, w której kobiety na całym świecie solidaryzują się z innymi kobietami-ofiarami gwałtu i przemocy seksualnej.

Kiedy Izrael wygrał Eurowizję?

Netta wygrała Eurowizję dla Izraela po raz czwarty, dokładnie 20 lat po spektakularnym triumfie Dany International z piosenką Diva w Birmingham. Co ciekawe, Dana wygrała konkurs również po 20 latach od poprzedniego zwycięstwa – 1978 rok Jizhar Kohen & Alphabeta z piosenką A-Ba-Ni-Bi.

Ale niespodzianka! Eurowizję 2018 wygrał… Wszystko zmieniło się w ostatniej chwili! Wiemy też, która była Polska!

Eurowizja 2018: Salvador Sobral nie miał litości dla reprezentantki Izraela! „Okropna piosenka”. Dalej jest jeszcze gorzej


Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum

Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum

Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum, wręczył jej je Salvador Sobral

Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum, wręczył jej je Salvador Sobral

Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum

Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum

Dodaj komentarz

 • Rzepka pisze:

  Ani piosenka ani ona mi się nie podoba. A w szczególności już ona. Jak się na nią patrzy to odnosi się wrażenie, że niedługo odleci przez swoją nadwagę. Lepiej by zrobiła jakby zaczęła się odchudzać, jakieś iqacai jej podrzucić, trenera dać dobrego, bo tu już tragedia jest jak nic. Moim zdaniem to było wielu lepszych wykonawców niż ona.

 • Iza pisze:

  Zmienić regulamin głosowania w głosowaniu powinni brać jedynie widzowie całej Europy nie powinno być żadnego profesjonalnego Jury.

 • Krystyna pisze:

  Dlaczego Izrael białą brał udział w konkursie na najlepszą piosenkę powstałą w krajach europejskich skoro Izrael leży na bliskim wschodzie i nie należy do Europy. Czy ktoś może mi dać właściwą odpowiedź na zadane pytanie

 • Olga pisze:

  Brzydka piosenka, bez wyróżniającego się refren , nieciekawa linia melodyczna. Głos wykonawczyni przeciętny maksimum dwu oktawowy. Wygląd wykonującej piosenkę okropny brzydka twarz, wręcz monstrumalna coś pomiędzy kobietą i mężczyzną po prostu jakiś dziwoląg. Bez należytej ekspresji ruchowej . Kto w ogóle dokonał tam na miejscu w tamtym kraju takiego wyboru na Eurowizję. Było wiele innych ładniejszych piosenek czy nazwijmy to od utworów no i wykonawcy w swoim wyglądzie byli do zaakceptowania. To jest coś strasznego pa piosenka i wykonawczyni . Ohydne , wszystko razem po prostu ohydne.

 • Gość pisze:

  Bardzo sie ciesze z jej wygranej

 • wkurza mnie to pisze:

  Byłam przekonana ,że jednak wygra CYPR a nie ten antołek gruby , a jednak… Co to wogóle jest za/debilny pomysł, żeby Izrael brał udział w EUROWIZJI festiwalu krajów europejskich ???

 • Gość pisze:

  Wygrała totalna CHAŁA…Gdaczaca piosenkarka, kury i koguty miałyby uciechę w kurniku…Uważam,że teraźniejsza piosenka coraz bardziej się ‚stacza’, jest wydziwiona, skrzywiona melodycznie i w formie, i jest poprostu brzydka. No bo np jak się ma takie ‚brzydactwo’ z Izraela do pięknej piosenki i cudnie zaśpiewanej z ESTONII czy np pięknej w przesłaniu i uroczej piosenki z FRANCJI ??? Ponad to Izraela nie powinno być w tym festiwalu tak jak i Australli. To jet europejski festiwal gdzie konkurują ze sobą kraje tylko z Europy.

Komentarze są wyłączone

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×