Netta z Izraela wygrała Eurowizję 2018! Zaczęła od występów na weselach, a dzisiaj jest największą gwiazdą w swoim kraju! [WIDEO]

Netta wygrała Eurowizję 2018

Netta wygrała Eurowizję 2018

Kim jest Netta Barzilai z Izraela?

Faworytem Eurowizji 2018 od początku był Izrael, który reprezentowała Netta Barzilai. Kim jest zwyciężczyni konkursu? Przybliżamy jej sylwetkę.

25-letnia wokalistka i gitarzystka urodziła się w Ho ga-Szaron, a przez pierwsze cztery lata życia wychowywała się w Nigerii. Swoją karierę rozpoczęła od występów na żydowskich weselach – podczas jednego z nich została dostrzeżona przez zespołu The Experiment, do którego dołączyła i rozpoczęła swoją przygodę z muzyką na szeroką skalę.

Netta w 2017 roku zgłosiła się do izraelskich preselekcji na Eurowizję 2018. Zanim jednak zaprezentowała publiczności swój utwór Toy, musiała przejść przez etapy, w których śpiewała covery. Jej wykonanie piosenki Rude Boy Rihanny zostało przyjęte bardzo pozytywnie przez jurorów, którzy wręczyli jej bilet do finału. Jej brawurowe występy z Tik Tok Keshy i Gangnam Syle Psy’a rozłożyły na łopatki konkurencję.

Netta z Izraela w piosence Toy nawiązuje do akcji #MeToo

Miesiąc po wygranej w izraelskich preselekcjach na Eurowizję 2018, Netta opublikowała utwór Toy. Piosenka, która jest pewniakiem do wygranej, nawiązuje do głośnej akcji #MeToo, w której kobiety na całym świecie solidaryzują się z innymi kobietami-ofiarami gwałtu i przemocy seksualnej.

Kiedy Izrael wygrał Eurowizję?

Netta wygrała Eurowizję dla Izraela po raz czwarty, dokładnie 20 lat po spektakularnym triumfie Dany International z piosenką Diva w Birmingham. Co ciekawe, Dana wygrała konkurs również po 20 latach od poprzedniego zwycięstwa – 1978 rok Jizhar Kohen & Alphabeta z piosenką A-Ba-Ni-Bi.

Ale niespodzianka! Eurowizję 2018 wygrał… Wszystko zmieniło się w ostatniej chwili! Wiemy też, która była Polska!

Eurowizja 2018: Salvador Sobral nie miał litości dla reprezentantki Izraela! „Okropna piosenka”. Dalej jest jeszcze gorzej


Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum

Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum

Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum, wręczył jej je Salvador Sobral

Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum, wręczył jej je Salvador Sobral

Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum

Izrael wygrał Eurowizję 2018. Netta z trofeum

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×