Natalia Siwiec wylicza nieścisłości w Biblii. Wskazała, co jej zdaniem mija się z prawdą. Sporo tego

Natalia Siwiec neguje Biblię

Natalia Siwiec neguje Biblię

Natalia Siwiec demistyfikuje Boże Narodzenie i neguje treści zawarte w Biblii. Co ją skłoniło do opublikowania tych przemyśleń?

Natalia Siwiec stała się znana dzięki jednemu z meczów reprezentacji Polski na Euro 2012. Wówczas dziennikarze wyłapali modelkę na trybunach. Oczarowała swoją urodą całą Europę. Od tamtej pory dostała wiele możliwości współpracy. Regularnie pojawia się też na łamach tabloidów i portali plotkarskich. Celebrytka podobne sukcesy odnosi w życiu prywatnym.

Jest żoną eks-piłkarza Mariusza Raduszewskiego. Para doczekała się córeczki. Mia ma 4 lata. Rodzina nie ukrywa swoich przekonań i tego, że jest raczej na bakier z religią.

Natalia Siwiec neguje zapisy w Biblii

Okazuje się, że hejterzy piszą do Natalii Siwiec, że nie powinna obchodzić Bożego Narodzenia, bo przecież jest to święto chrześcijańskie. Oburzona modelka nagrała Instastory na ten temat.

Przed chwilą otrzymałam wiadomość typu: „dlaczego my obchodzimy święta?”. Bo jeżeli jesteśmy osobami niewierzącymi, to powinniśmy pewnie wtedy wyjechać z kraju! Więc wstawię wam tu dzisiaj bardzo, bardzo dużo informacji na ten temat, bo wydaje mi się, że niektóre osoby mają zbyt małą wiedzę na temat świąt – rozpoczęła.

W dalszym momencie wyznała, że jej córka wie, czym są święta. Jak wytłumaczyła:

Staram się jej przekazywać informacje, które są prawdziwe. Jeżeli jest informacja, która jest poddawana pod wątpliwość, ale wiele ludzi nadal w nią wierzy, to też jej o tym mówię.

Dodała, że często rozmawia też z nią na temat innych spraw związanych z religią.

Ostatnio Mia przyszła i sama zapytała o to, kim był Jezus, co robił. (…) Więc miałyśmy dosyć długą, ciekawą rozmowę na ten temat – wytłumaczyła.

W kolejnych sekundach wróciła do zapowiedzi. Powiedziała, że na jej Instastory zagoszczą obszerne wpisy poświęcone genezie Bożego Narodzenia. I dotrzymała słowa.

Natalia Siwiec o pogańskich korzeniach świąt

Zaczęła od pogańskiego rodowodu świąt, wskazując na to, że przełom grudnia i stycznia był też czasem celebracji  w wyznaniach przedchrześcijańskich. Imperium Rzymskie miało zaadaptować tamte święta na rzecz nowo powstającego chrześcijaństwa. Następnie Natalia wskazała na pogański charakter choinki.

To jednak nie koniec. Modelka nieustępliwie dodawała kolejne posty, w których wskazała na to, że niemożliwe jest, aby Jezus urodził się w grudniu. Wcześni chrześcijanie mieli bowiem uważać, że przyszedł on na świat w maju, kwietniu lub marcu. Również miejsce narodzin Jezusa – jak napisała Natalia – budzi wątpliwości, bo najpewniej nie było to Betlejem.

Natalia nie ograniczyła się do wykładu na temat Bożego Narodzenia. Wskazała też na nieścisłości w Piśmie Świętym, w którym – jak stwierdziła – można znaleźć sprzeczności. Skrytykowała też obecność w Biblii kontrowersyjnych treści, w tym m.in. tych uderzających w osoby homoseksualne. Czy jej komentarze miały obrazić chrześcijan? Nic bardziej mylnego.

Autorka wykładu wskazuje na to, że nie jest przeciwniczką osób wierzących. Jak napisała:

Uważam, że jeśli ktoś mocno wierzy i jest dzięki temu dobrym człowiekiem, to ja to szanuję i jest to coś pięknego!

Z Natalią można się zgadzać lub nie, ale trzeba przyznać, że do postów musiała się mocno przygotować. Należy też pamiętać, że powielone przez nią hipotezy nie są specjalnie niedostępną wiedzą. Na takie tematy powstały setki lub nawet tysiące książek. Zgadzacie się z nimi?

Pełną treść religioznawczych wpisów Natalii Siwiec możecie zobaczyć w przygotowanej przez nas galerii zdjęciowej.


Natalia Siwiec o Bożym Narodzeniu i religii. Fot. InstaStories

Natalia Siwiec o Bożym Narodzeniu i religii. Fot. InstaStories

Natalia Siwiec o Bożym Narodzeniu i religii. Fot. InstaStories

Natalia Siwiec o Bożym Narodzeniu i religii. Fot. InstaStories

Natalia Siwiec o Bożym Narodzeniu i religii. Fot. InstaStories

Natalia Siwiec o Bożym Narodzeniu i religii. Fot. InstaStories

Komentarze

 • Gość pisze:

  Wiedziałem, że jest ładna ale wysiliła się na interpretację Biblii to już lekka przesada.

 • Gość pisze:

  Natalcia żebyś się nie przeforsowała swojego intelektu

 • Gość pisze:

  Wstyd siwieć

 • Ala pisze:

  Litości mamy już celebrytki które wymądrzają się na temat covid i teraz to ..

  • Gość pisze:

   No właśnie, kolejna pseudo celebrytka, która nie wie, że wierzący katolik obchodzi Święta Bożego Narodzenia w kościele uczestnicząc we mszy św. Choinki, prezenty i suto zastawione stoły sprawiły, że najbardziej obchodzą święta Ci, którzy do kościoła nie chodzą. A swoją drogą ciekawe co opowiada córeczce o Jezusie do nie znając Pisma Świętego nie można mówić że zna się Jezusa.

 • Gość pisze:

  Debilizm ciężko wyleczyć

 • Gość pisze:

  Czy ty nie przekraczasz aby swoich kompetencji? Masz cycki pokazywać, a nie filozofować!

 • Gość pisze:

  Osoby, które są rozpoznawane przez kogoś więcej, niż najbliższa rodzina, sąsiedzi i znajomi masowo popełniają dwa zasadnicze błędy: pierwszy- na każdy temat należy się wypowiedzieć, drugi- innych obchodzi, co maja do powiedzenia na każdy temat. Zaprawdę milczenie jest złotem.

 • Gość pisze:

  Ale pustak. Zniknij już z mediów. Czas na młodsze i bardziej inteligentne… zamiast cycków to trzeba było sobie mózg powiększyć

  • GośćX pisze:

   Co ty mówisz. Fajna jest!

  • Gość pisze:

   Dlaczego pustak? Nie odkryła dynamitu. To są powszechnie znane rzeczy, a ty jesteś ograniczona.

  • Gość pisze:

   Do \'nie ograniczonej\' – powodzenia w podążaniu za Natalią. Gratuluję autorytetu

  • Maxx pisze:

   Sam sobie powiększ mózg , chociaż nic ci to nie da bo ilość szarych komórek przez to nie wzrośnie . Natalia powiedziała 100 % prawdy , i nie dziwię się ze do was to nie dotrze , bo jako osoby wierzące macie problem z przyswajaniem wiedzy historycznej .

 • Gość pisze:

  Sie biedactwo naszukalo i nakopiowalo. Paluszki nie bola za mocno?

 • Gość pisze:

  Co ciekawego napisala to ja nie wiem Choinka i inne to tylko tradycja Sensem tych swiat jest narodzenie Jezusa pozostale to otoczka

 • Matylda pisze:

  Akurat ma duzo racji bo w Biblii nic nie ma o obchodzeniu świat bozego narodzenia poniewaz to kościół katolicki wprowadził to święto , Jeżeli zaś chodzi o homoseksualistów to pisze o nich jak najbardziej .Nieznajomość Biblii jest powszechna

  • Gość pisze:

   Ale ona nie napisała nic odkrywczego. Ustanowienie świąt w tym czasie to robota KK. Prawosławni mają przesunięcie fazowe:) A biblia została napisana, zanim te wszystkie święta weszły w życie.

 • Gość pisze:

  Nieważne kto i kiedy wymyślił choinkę ja uwielbiam ten klimat. I jeżeli coś daje radość to jestem za

  • Gość pisze:

   Niech ona zamie sie tym co umie najlepiej czyli byciem wygladaniem i wypinaniem dupy. Niech sie nie lapie za tematy o ktorych nie ma pojecia.

 • Gość pisze:

  Natalia, dobrze rozkminiłaś, Durniak już zarabia na tym kokosy, a sekciarze jej klaszczą. Teraz czas na ciebie.

  • Gość pisze:

   Tylko niech nie zaczyna od Dzień dobry świecie. Ja bym ją wolał w wersji Dobry wieczór świecie, mrrraaau.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×