Ostatnie spotkanie Krawczyka z Jantar. Kukulska doskonale pamięta, co się wtedy działo. Można się wzruszyć

Krzysztof Krawczyk, Natalia Kukulska

Krzysztof Krawczyk, Natalia Kukulska

Natalia Kukulska wspomina Krzysztofa Krawczyka. Podzieliła się historią ostatniego spotkania gwiazdora z jej mamą Anną Jantar. Poruszające słowa.

5 kwietnia zmarł Krzysztof Krawczyk. Nikt nie ma wątpliwości, że odeszła legenda estrady. Uwielbiały go miliony, na jego koncerty przychodziły tłumy, a płyty cieszyły się niesłabnącą popularnością. Nagrał mnóstwo przebojów, wśród których znalazły się te napisane przez Jarosława Kukulskiego.

W tym szczególnie smutnym dniu Natalia Kukulska wspomniała swoje pierwsze spotkanie z Krzysztofem Krawczykiem i zarazem ostatnie jej mamy. Anna Jantar kilka tygodni później zginęła w katastrofie lotniczej w podwarszawskim Lesie Kabackim.

Natalia Kukulska wspomina Krzysztofa Krawczyka

Kukulska w dniu śmierci Krawczyka opublikowała archiwalne zdjęcie z domowego albumu. Widzimy na nim troje wybitnych artystów – jej rodziców i Krzysztofa oraz ją samą. Malutka dziewczynka w słynnych już okularach, ledwo wystająca zza czerwonego fiata, to właśnie ona.

Fotografia powstała w 1979 roku, podczas wakacji w Ustce. Spotkanie miało charakter zawodowy. To właśnie wtedy Krzysztof Krawczyk otrzymał od Jarosława Kukulskiego piosenkę To, co dał nam świat.

Wakacje w Zaiksie w Ustce… rok 1979. Nasze ostatnie. ( tak, ta mała okularnica to ja ). Niedługo po tym Krzysztof zaśpiewał „ To co dał nam świat… niespodzianie zabrał los, dobre chwile skradł, niosąc w zamian bagaż zwykłych trosk…” o ironio – ta kompozycja mojego Taty stała się piosenką roku min. według magazynu Synkopa. Roku 1980, w którym zginęła mama – zaczęła Natalia.

Jantar i Krawczyk przyjaźnili się. Kukulska po latach wspomina, jak wyglądały nagrania wspomnianego przeboju. Nie obyło się bez emocji:

Przyjaźnili się… lubili… podobno Krzysztof przerwał nagrania gdyż bardzo wzruszył się śpiewając te słowa Lecha Konopińskiego. Wrażliwy, ciepły, uduchowiony… dowcipny, znakomity wokalista. Niezaprzeczalnie postać polskiej piosenki, która na stałe ma miejsce na piedestale.

Piosenkarka nawiązała do trudnej przyszłości gwiazdora, który w 1988 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, zmagał się z uzależnieniem od lekarstw i nie stronił od używek. Ale jak nikt inny potrafił interpretować teksty, jakie brał na warsztat:

Łatwego życia nie miał ale wiem, że zaznał spełnienia jako artysta i człowiek. „ Oto jest życia mała garść, pochyl się nad nią – oceń patrz. Czy jest tak jak człowiek chciał, czy ktoś inny z niej do syta brał…” – to kolejna kompozycja mojego Taty. Moja ulubiona. Zaśpiewana genialnie. Zawsze mnie wzruszała. Tak jak wzruszały mnie nasze spotkania – np. w Chicago, kiedy Krzysio tak ciepło ze mną rozmawiał, wspominając moich rodziców. Czułam jego bliskość choć nie mieliśmy ostatnio kontaktu.

Natalia zakończyła wpis fragmentem utworu Życia mała garść:

Myślę, że dla fanów polskiej piosenki ta bliskość zostanie na zawsze. Krzysztof Krawczyk RIP. Dziękuję. „ Oto jest wspomnień mała garść.
Zapytaj, ile jesteś wart…?
Niech prowadzą w miejsca te
Gdzie Ci dobrze było… i gdzie źle.
Niech prowadzą Ciebie teraz w miejsca te”
Słowa – Jerzy Dąbrowski.

Swoimi wspomnieniami artystka podzieliła się również z czytelnikami Gazeta.pl:

Jeśli chodzi o moje osobiste wspomnienia związane z Krzysztofem, doskonale pamiętam jego podróże po Stanach – w pewnym momencie on się tam właściwie przeniósł, grał w klubach dla Polonii, miał tam swoje stałe miejsce. Raz spotkaliśmy się w Chicago – był dla mnie niesamowicie serdeczny, opowiadał o mamie… Traktował mnie wręcz jak ktoś z rodziny, wujek. W ostatnich latach nie byliśmy ze sobą blisko, ale w moich wspomnieniach zawsze był bardzo ważną osobą.

Osobista historia Kukulskiej poruszyła setki jej fanów na Instagramie oraz zaprzyjaźnione gwiazdy, takie jak Kasia Zielińska, Gromee czy Aneta Figiel.

Krzysztof Krawczyk odszedł w Poniedziałek Wielkanocny w wieku 74 lat.


Krzysztof Krawczyk – ostatnie spotkanie z Anną Jantar

Krzysztof Krawczyk – ostatnie spotkanie z Anną Jantar

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×