Natalia Kukulska straciła szacunek do Macieja Orłosia. Czym jej podpadł? Gwiazda nie oszczędziła go w wywiadzie

Maciej Orłoś, Natalia Kukulska

Maciej Orłoś, Natalia Kukulska

Natalia Kukulska u Żurnalisty odpowiedziała na przykry komentarz Macieja Orłosia. Gwiazda straciła szacunek do dziennikarza. Dlaczego?

Natalia Kukulska to jedna z najpopularniejszych artystek w Polsce. Jej życie zawodowe można podzielić na dwa etapy. Od 1986 roku była dziecięcą gwiazdą. Nagrała trzy albumy skierowane do najmłodszych i wylansowała przebój Puszek-okruszek. W dorosłą karierę wkroczyła dziesięć lat później. W tym czasie premierę miało 13 studyjnych albumów piosenkarki, za które wielokrotnie była nagradzana. Kukulska jest laureatką m.in. prestiżowej nagrody Fryderyka.

Natalia Kukulska u Żurnalisty o festiwalu w Opolu

45-latka była gościem jednego z ostatnich podcastów Żurnalisty. Korzystając z okazji, odniosła się do obecnego stosunku artystów do festiwalu w Opolu. Nie ukrywa, że jest oburzona zachowaniem niektórych z nich:

Żenujący jest dla mnie brak kompetencji artystów, którzy pierwsi rzucają kamieniem. Wszyscy sobie wymyślili, że Opole ma być manifestem tej władzy. Ci sami, którzy to piszą, robią, nie mają problemu, żeby już wystąpić w tej samej telewizji np. w TVP Kultura, bo to już jest TVP Kultura, ale przecież to jest ten sam kierownik, ten sam budynek.

Natalia wyznała, że również nie jest największą fanką festiwalu, ale uważa, że należy mu się szacunek:

Jak świat światem, odkąd jest to Opole, to nie jest festiwal, który jest moim ulubionym festiwalem, ale mam do niego taki szacunek, za to że jest wręczana nagroda imienia mojej mamy. W ten sposób kultywowana jest o niej pamięć, mój tata był kilka razy dyrektorem muzycznym. Mam jakieś takie wspomnienia z dzieciństwa, kiedy przyjeżdżałam i wszystkich wykonawców widziałam, jak miałam dziesięć lat. Szanuje to miejsce.

Po chwili gwiazda wyznała, że nie widzi nic złego w występowaniu na scenie w Opolu:

W roku jubileuszowym, kiedy miałam propozycję występu w tym miejscu z jakimś recitalem, zanim temat się tak rozbuchał, zgodziłam się na to. Zaczęły pojawiać się aranżacje, zaczęłam nad tym pracować. Zaangażowanych w to było już kilka osób. I teraz tak, ja mam zrezygnować w imię buntu?

Wielu nie popierało jej decyzji. Nie trzeba więc było długo czekać na falę krytyki, która spadła na Kukulską. Artystka wyznała, że to mocno się na niej odbiło:

Oczywiście powiem, że ja nie spałam kilka nocy. Miałam z niektórymi kolegami dyskusję, co robić. Ja miałam, że się wycofuję, miałam to w głowie, ale nie wycofałam się dlatego, że uważam, że tak to powinno wyglądać. Ja nawet nie wiem, co to za człowiek namieszał, który umieścił zdjęcia artystów występujących w Opolu i napisał, że to są sprzymierzeńcy reżimu. To był Wiśniewski? Wszyscy mi mówili kto to, a ja nie wiem, kim on jest.

Występ Kukulskiej w Opolu w 2021 roku:

Natalia Kukulska straciła szacunek do Macieja Orłosia

Wszelkie negatywne komentarze sprawiły, że Natalia jeszcze intensywniej myślała o odwołaniu swojego występu. Co sprawiło, że ostatecznie zdecydowała się zaśpiewać na scenie w Opolu?

Ja miałam swoje poglądy jasne, ale mówię: Boże ta cała otoczka jest taka trudna, że ja, zamiast zrobić swoje, na co się cieszyłam, to będę miała w tyle głowy ten smród, który za tym idzie. Te wszystkie dyskusje. I mówię sobie: czy ja będę miała przyjemność z tego występu? I później wkurzyło mnie to tak, że mówię: o nie, dlaczego ma tak być? Zaczęłam zastanawiać się, dlaczego nikt nie protestował przeciw koncertowi Chopinowskiemu? Prezydent Duda pojawił się na sali w Teatrze Narodowym, w którym odbywał się koncert finałowy. Wszyscy wiedzieli, że tam będzie.

Maciej Orłoś był jedną z osób, które negowały obecność gwiazd na festiwalu w Opolu. Dziennikarz w swoich social mediach napisał:

Mamy niebywałą, skandaliczną, haniebną propagandę uprawianą przez TVP w programach informacyjnych i publicystycznych, a tu – jak gdyby nigdy nic – całe grono artystów pokazuje się w okienku z logo TVP. Udają, że to jakaś inna stacja? Nie widzą, że za tym wszystkim stoi Kurski? Powiecie: „pecunia non olet” (pieniądze nie śmierdzą – przyp. red.), ale dalej mnie to nie przekonuję. Nawet w tych trudnych czasach „pecunię” można znaleźć gdzie indziej. Tak więc, jestem niemile zaskoczony, zdegustowany, zniesmaczony i musiałem się z Wami tym podzielić.

Te słowa szczególnie zapadły gwieździe w pamięć. Natalia nie ukrywa, że straciła po nich szacunek do dziennikarza:

Dla mnie to chyba Maciej Orłoś, którego tak szanowałam, wyraził się źle o tych, którzy występują w Opolu. Ja nie kumam, dlaczego Opole, a nie np. konkurs Chopinowski, bo przecież to jest jeszcze większe wydarzenie, lepiej można by zaprotestować.

Na koniec artystka dodała, że wystąpiła w Opolu również z uwagi na wynagrodzenie finansowe:

 Ja tam zarabiałam pieniądze z moich podatków, które mi się należą. Wpadłam tam po swoje.

Cały wywiad Żurnalisty z Natalią Kukulską poniżej.


Natalia Kukulska

Fotografia: AKPA

Natalia Kukulska - Opole 2021

Natalia Kukulska - Opole 2021

Natalia Kukulska, Piotr Kukulski - Opole 2020

Natalia Kukulska, Piotr Kukulski - Opole 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×