Natalia Kukulska usłyszała druzgocącą diagnozę. Złe nawyki dały o sobie znać

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska opowiedziała o problemach, z jakimi musiała się zmierzyć. Złe nawyki i folgowanie sobie niemal przypłaciła najwyższą ceną. Choć jej historia ma happy end, jest ostrzeżeniem dla innych.

Natalia Kukulska nim rozpoczęła „dorosłą” karierę, nagrała trzy płyty dla dzieci. Kiedy miała 20 lat, przyszedł czas na pierwszy solowy album pt. Światło, który swoją premierę miał w 1996 roku. W ciągu swojej długoletniej kariery wydała 11 albumów studyjnych. Nagrywa teledyski, koncertuje i świetnie się przy tym bawi. Jednak tak intensywne wyczyny wokalne bez dbania o siebie, nie sprzyjają zdrowiu.

Natalia Kukulska mogła stracić głos

W tym roku Kukulska obchodzi swoje 25-lecie na scenie. Z tej okazji wydała EP-kę pt. Jednogłośna. W związku z tym, że obchodzi właśnie swoje ćwierćwiecze muzyczne, często dziennikarze proszą ją o podsumowanie kariery. W niedawnym wywiadzie z Onet.pl wokalistka przyznała, że nie dbała o swoje zdrowie, przez co teraz odczuwa tego skutki:

Często siedzieliśmy do rana, tańczyliśmy, przekrzykiwaliśmy się. Budziłam się ze „zdartym gardłem”. Byłam niewyspana, popalałam papierosy. Doprowadziłam się w końcu do słabej formy. Za późno zrozumiałam, że na takim trybie życia za długo nie pociągnę – mówiła.

Artystka dodała również, że nie było takiego momentu, kiedy sama sobie powiedziała dość. Jej organizm po prostu nie wytrzymał:

Zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem i z głosem, ale też dopadła mnie stagnacja twórcza i w walce o odnalezienie siebie polecieliśmy z mężem do szkoły Musicians Institute w Los Angeles. Tam otworzyłam się artystycznie, chociaż niektóre ćwiczenia wokalne nie do końca wykonywałam umiejętnie i po powrocie też nie od razu wyszłam z wokalnych kłopotów. Czułam, że lata, kiedy sobie folgowałam, złe nawyki dają się we znaki – dodała z przekonaniem.

Natalia powrót na odpowiednie tory zawdzięcza foniatrze:

Pomogła mi moja foniatra, śp. Alicja Komorowska. Powiedziała mi wprost, że muszę wyhamować.

Okazuje się także, że Natalia musiała nauczyć się technicznych umiejętności wokalnych od początku. Był to długi i żmudny proces:

Wysłała mnie na lekcje emisji do wspaniałej śpiewaczki operowej – Ireny Głowaty, z którą zaczęłam pracę od podstaw. Trochę to trwało… – opowiada Kukulska.

Artystce udało się opanować kryzys. Jej stan jest stabilny i wygląda na to, że będziemy mogli jej słuchać przez kolejne lata.


Natalia Kukulska - jesień 2021

Natalia Kukulska - jesień 2021

Natalia Kukulska - Opole 2021

Natalia Kukulska - Opole 2021

Natalia Kukulska - Szansa na Sukces. Opole 2021

Natalia Kukulska - Szansa na Sukces. Opole 2021

Komentarze

  • Gość pisze:

    Pani Natalio jest Pani piękną kobietą dzieci terz są ładne idą wslady rodziców, życzę dużo zdrówka I dalszych sukcesów, zawsze słucham mamy piosenki ,pozdrawiam serdecznie.

  • Gość pisze:

    Radar niemiecki się znalazł… Co Cię to obchodzi co kto wyrzuca?! W śmieciach grzebiesz? Nie interesuj się innymi bo kociej mordy dostaniesz!

  • Gość pisze:

    Picie alkoholu tez nie pomaga zdrowiu .Świadczą o tym pełne worki pustych butelek po winie itp ,które Pani Natalia miała przed domem.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×