Natalia Kukulska uczciła pamięć Anny Jantar w rocznicę śmierci. Wzruszające słowa gwiazdy w programie na żywo

Natalia Kukulska w Pytaniu na śniadaniu wspomniała Annę Jantar w 40. rocznicę śmierci. Jak zapamiętała ich ostatnie spotkanie? Gwiazda zdobyła się na poruszające słowa.

Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 roku w katastrofie lotniczej. Samolot IL-62 Mikołaj Kopernik, którym leciała, runął na ziemię na kilka minut przed planowanym lądowaniem. Oprócz niej śmierć poniosło 10 członków załogi i 76 pasażerów. Piosenkarka pozostawiła po sobie wielu fanów pogrążonych w żałobie i rodzinę, w tym córeczkę – Natalię Kukulską, która miała wtedy cztery latka.

Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar. Co wyjawiła?

W dniu 40. rocznicy śmierci Anny Jantar, jej córka i ksiądz Andrzej Witko, autor książki o artystce, pojawili się w Pytaniu na śniadanie, w którym wspominali gwiazdę. Natalia wyjawiła, że niewiele pamięta z tego okresu:

Tych wspomnień jest garstka i tak naprawdę z biegiem lat nie pamiętam, co jest tą moją pamięcią prawdziwą, a co zachowało się i utrwaliło poprzez wspomnienia i zbieranie takich cząstek pamięci. To jest niesamowite, bo w zasadzie mam córeczkę czteroletnią, która nie wyobrażam sobie, żeby nie pamiętała naszej relacji, a ja nie pamiętam. Być może nastąpił jakiś taki proces wyparcia, żeby mi było łatwiej. Może w jakimś sensie los się mną zaopiekował.

Anna Jantar z Natalią Kukulską (zdj. AKPA)

Anna Jantar z Natalią Kukulską (zdj. AKPA)

Piosenkarka opowiedziała o koncercie, który ma upamiętnić jej mamę — Życia mała garść. Nie zmieniła decyzji i nie zamierza podczas niego występować. Oddała mikrofon innym artystom:

Wystąpią Kayah, Kasia Kowalska, Dorota Miśkiewicz, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Igor Herbut i Piotr Cugowski. Wszystko w oprawie muzycznej Adama Sztaby, bardzo piękne, nowe aranżacje (…). Dla mnie piękne w tym wszystkim jest to, że są nowe interpretacje piosenek. Bardzo mnie to cieszy, bo te piosenki dostają nowe życie właśnie dzięki takim fantastycznym wykonawcom —mówiła piosenkarka.

Kukulska zdradziła również, że od dawna ma listę ulubionych piosenek z repertuaru swojej mamy. Zachęciła widzów, by sięgnęli po utwory takie jak m.in. Kto wymyślił naszą miłość, Kto powie nam, Mamy dla siebie siebie. 

Zobacz także: Anna Jantar zginęła 40 lat temu. Przypominamy tragiczną historię


Anna Jantar i Natalia Kukulska

Anna Jantar i Natalia KukulskaFot. Marek Karewicz / East News Anna Jantar z corka Natalia Kukulska, 1976.

Anna Jantar z Natalią Kukulską (zdj. AKPA)

Anna Jantar z Natalią Kukulską (zdj. AKPA)

Anna Jantar miałaby dziś 66 lat

Anna Jantar miałaby dziś 66 lat

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×