Natalia Kukulska nagrała piosenkę z Kayah. Ich duet przejdzie do historii. Mamy nowy hit roku

Kayah i Natalia Kukulska

Kayah i Natalia Kukulska

Natalia Kukulska i Kayah zdecydowały się na współpracę. To ogromna niespodzianka dla fanów i szykuje się prawdziwy hit.

Natalia Kukulska w ubiegłym roku nagrała płytę Czułe struny, jakiej jeszcze nie było na polskim rynku. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od znakomitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra – Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawili się tam też wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel, a także wybitny pianista, Janusz Olejniczak, którego wykonania Chopina docenia cały świat.

W nagranie twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Jednym z pretekstów do powstania albumu był jubileusz 210 urodzin Fryderyka Chopina, który przypadał na 2020 rok. Inicjatywa oraz pomysł połączenia wszystkiego w spójną całość muzyczną wyszła od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów albumu. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które zaprosiła do współpracy, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

Niekwestionowany sukces wydawnictwa nagrodzonego najpierw Złotą, a następnie Platynową Płytą otworzył kolejny rozdział, którego efektem jest reedycja albumu. Specjalne wydanie Czułych strun wzbogacone zostało o kolejny krążek, na którym w duecie z Natalią usłyszymy wspaniałych artystów Jakuba Józefa Orlińskiego, Matta Duska, a także Kayah. Będzie można usłyszeć anglojęzyczne wersje pięciu utworów.

Premiera dwupłytowej edycji specjalnej, która trafiła właśnie do przedsprzedaży, zaplanowana została na 26 listopada 2021 r. Tymczasem już teraz w sieci zadebiutował singiel oraz teledysk promujący to wydawnictwo.

Natalia Kukulska i Kayah w duecie

Kooperacja Natalii i Kayah to wielka niespodzianka. Obie należą do najbardziej cenionych i popularnych polskich wokalistek. W sieci własie pojawił się ich utwór Pod powieką.

Cieszę się, że album „Czułe struny” będzie miał drugą odsłonę. Wszyscy zaproszeni goście to dla mnie artyści nietuzinkowi, których wrażliwość dodała nowych, pięknych kolorów. Utwór „Pod powieką” z tekstem i udziałem wspaniałej Kayah to emocjonalna, pełna głębi i dramatyzmu opowieść, z którą zidentyfikuje się zapewne niejedna kobieta, mająca nadszarpnięte poczucie własnej wartości. Choć utwór i jego przesłanie ma charakter osobisty to jego treść jest uniwersalna i wywołuje duże wzruszenie. Jestem bardzo wdzięczna Kasi za to spotkanie na płaszczyźnie muzycznej i ludzkiej – powiedziała Natalia.

Data premiery singla i teledysku jest nieprzypadkowa, ponieważ 5 listopada przypadają urodziny Kayah, która nie po raz pierwszy w tym dniu zaskakuje swoich fanów muzycznym prezentem.

Okolice moich urodzin, to często niespodzianka muzyczna dla Was! Kocham w tym dniu każdą szansę podzielenia się z Wami cząstką swojej wrażliwości. Dokładnie 5 lat temu wydałam płytę „Gdy pada śnieg”. 5 listopada miały swoje premiery płyty: „Kamień” i „Transoriental Orchestra”. I tym razem w dniu swoich urodzin będę miała szansę podzielić się z Wami cząstką siebie. A wszystko za sprawą Natalii Kukulskiej , która nie tylko namówiła mnie bym napisała dla niej tekst do preludium Chopina, ale także do tego wszystkiego zaprosiła mnie byśmy wykonały ten utwór wspólnie! Olga Czyżykiewicz stworzyła do tego tak poruszający klip, że nie obiecuję, że łzy się nie poleją… – ekscytowała się Kayah.

Poniżej utwór Pod powieką. Już możecie poczuć klimat, jaki wykreowały dla was Kayah i Kukulska.


Kayah i Natalia Kukulska nagrały duet

Kayah i Natalia Kukulska nagrały duet

Kayah i Natalia Kukulska nagrały duet

Kayah i Natalia Kukulska nagrały duet

Kayah – Kobieta Roku Glamour 2021

Kayah – Kobieta Roku Glamour 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×