Polsat podjął interwencję w sprawie programu „Nasz Nowy Dom”. Pojawiły się poważne problemy

Koniec programu Nasz nowy dom

Koniec programu Nasz nowy dom

Nasz Nowy Dom zmaga się ostatnio ze sporymi problemami. Stale rosnące ceny materiałów budowlanych nie pomagają w budowach i kolejnych remontach u bohaterów uwielbianego programu. Pojawił się ktoś, kto pomaga sfinansować remonty.

Nasz Nowy Dom to program, który od pierwszego odcinka podbił serca widzów. Biorą w nim udział rodziny, które nie mogą we własnym zakresie sfinansować remontu domu. Zazwyczaj mieszkają w skrajnie złych warunkach i borykają się z chorobami, lub innymi życiowymi problemami. Jedynym warunkiem, jaki muszą spełnić, to chęć podzielenia się z widzami swoją historią. Ta zazwyczaj wyciska łzy.

Od samego początku gospodynią formatu jest Katarzyna Dowbor. To ona pojawia się z projektantami i ekipą remontową na miejscu, by zakomunikować bohaterom, że doczekają się upragnionego remontu. Jej zadaniem jest również opieka nad rodziną, która w tym czasie udaje się na urlop. Często jest to dla nich pierwszy w życiu wyjazd. Gwiazda zdradziła ostatnio, że uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w programie.

Rodziny w ogóle nie partycypują w kosztach. Taki remont nie kosztuje ich ani złotówki. Staramy się, żeby spędziły te pięć dni cudownie. Są jeszcze prezenty. Oni kompletnie nie czują tego, że jest kryzys. My czasami to odczuwamy, ale dajemy radę – stanowczo ucięła tego typu sugestie. I dodała, kto płaci podatek: – Podatek płaci Telewizja Polsat. Także rodzina absolutnie nie płaci tego podatku. Rodzina dostaje nowy dom i nie kosztuje jej ani złotówki – zdradziła w rozmowie z Pomponikiem.

Katarzyna Dowbor o problemach programu Nasz Nowy Dom

Rosnącą dosłownie z dnia na dzień inflację i znaczny wzrost cen odczuła zwłaszcza branża budowlana. Wiele osób wstrzymało remonty, a nawet budowy swoich domów. Chodzi przede wszystkim o koszty, ale też brak dostępności materiałów. Z tym problemem boryka się również produkcja Naszego Nowego Domu. Format, jak zdradza Kasia, nie chce jednak oszczędzać na materiałach i stosować zamienników. To też odradza fanom, którzy remontują swoje domy.

Możemy sami pomalować ściany, sami zdrapać farby, zdjąć tapety, wtedy będzie taniej. Ale już na materiałach nie oszczędzajmy, jeżeli mamy coś malować to trzeba wybrać farby, które są dobre, a nie tanie – mówi w rozmowie z Faktem.

Widzowie uwielbianego programu obawiali się, że ze względu na bardzo trudną obecnie sytuację w kraju i stale rosnące ceny, program będzie miał problemy, a nawet może zniknąć z anteny. Tak się na szczęście nie stanie. Kasia zdradziła, że stacja Polsat stanęła na wysokości zadania i pomogła twórcom, sięgając  do własnej kieszeni.

Bardzo ładnie się stacja zachowała, mówię o Polsacie, dlatego, że rzeczywiście w tej trudnej sytuacji nam doinwestował budowy – wyznała w Fakcie.

Trzeba przyznać, że to naprawdę wspaniały gest ze strony stacji. Dzięki temu uda się pomóc i odmienić życie jeszcze wielu potrzebującym rodzinom.


Katarzyna Dowbor - Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor - Nasz nowy dom

Marta Kołdej dołączyła do obsady programu „Nasz nowy dom”

Marta Kołdej dołączyła do obsady programu „Nasz nowy dom”

Marta Kołdej dołączyła do obsady programu „Nasz nowy dom”

Marta Kołdej dołączyła do obsady programu „Nasz nowy dom”

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×