Najczęściej nominowane filmy w historii Oscarów! Tylko trzy hity doczekały się 14 nominacji. Oprócz „La La Land” są to…

Oscary 2017 zwycięzcy laureaci kto wygrał

Oscary 2017 zwycięzcy laureaci kto wygrał

Filmy z największą ilością nominacji w historii Oscarów

Raz na jakiś czas w Hollywood powstaje wielkie dzieło, które zdobywa gigantyczna popularność, rzesze fanów i przechodzi do historii. Zasłużenie lub nie! Tak jak w tym roku wielkie poruszenie budzi dwudziesta nominacja Meryl Streep, tak nie tylko Meryl dostała „naście” nominacji…

Pierwszym filmem, który zgarnął wiele nominacji (czyli czternaście) był film Wszystko o Ewie z 1950 roku. Wyreżyserował go Joseph L. Mankiewicz, a film opowiadał o mechanizmach działających w show-biznesie. Historia sekretarki, która zajmuje miejsce gwiazdy filmowej była nominowana w czternastu kategoriach, a zgarnęła w sumie sześć statuetek: za najlepszy film, reżyserię, scenariusz adaptowany, najlepsza męska rola drugoplanową, najlepsze kostiumy i najlepszy dźwięk. Był to również jeden z pierwszych filmów, w którym zagrała Marilyn Monroe!

Kolejnym rekordzistą w ilości nominacji jest Titanic. Trzygodzinna produkcja, która widział chyba każdy, powstała w oparciu o autentyczną historię zatonięcia statku Titanic w 1912 roku. Jest to film drugi na liście najbardziej kasowych filmów w historii kina, który przekroczył barierę miliarda dolarów a statuetek zgarnął aż jedenaście!

Trzecim najczęściej nominowanym filmem w historii Oscarów jest La La Land, który miał aż czternaście wyróżnień.  To komediodramat muzyczny w reżyserii Damiena Chazelle’a z 2016 roku. To historia miłości, która poruszyła nie tylko krytyków, ale także i fanów. Miliony widzów zgromadzili się w kinach, by obejrzeć tę produkcję.

Gratuluje!

Zobacz: Oscary 2017: „La La Land” czternaście nominacji tylko sześć Oscarów?

Plakat filmu

Plakat filmu „La La Land”

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w Titanicu

Titanic


La La Land dostał nagrodę zamiast Moonlight

La La Land dostał nagrodę zamiast Moonlight

Plakat filmu

Plakat filmu "La La Land"

Emma Stone (La La Land) - najlepsza aktorka Oscary 2017

Emma Stone (La La Land) - najlepsza aktorka Oscary 2017

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×