Szukaj

Oto pierwszy trylioner. Forbes wskazał najbogatszego człowieka wszech czasów. Na czym się dorobił?

Najbogatszy człowiek świata

Najbogatszy człowiek świata

Forbs zaktualizował listę najbogatszych ludzi świata. Jak na majątki bajecznie bogatych ludzi wpłynęła pandemia? Kto odnotował straty, a kto zarabia jeszcze lepiej?

Magazyn Forbs na bieżąco aktualizuje dane do swojej listy najbogatszych ludzi na świecie. Któż by  nie znał nazwisk z czołówki – Mark Zuckenberg (założyciel Facebooka), Bill Gates (Microsoft), Bernard Arnault (LVMH) czy Amancio Ortega (Zara). Pandemia koronawirusa niektórym z nich zaszkodziła, ale inni dzięki niej wybili się na sam szczyt. Kto znalazł się na pierwszym miejscu?

Kto jest najbogatszym człowiekiem świata?

Jeff Bezos, założyciel Amazona, jest najbogatszym człowiekiem na świecie już trzeci rok z rzędu i zdetronizował już jakiś czas temu słynnego Billa Gatesa. Jego majątek wynosi około 150 miliardów dolarów i wciąż rośnie. Według szacunków ekspertów to on może być pierwszym trylionerem w historii. Obliczają, że stanie się to do 2026 roku.

Jak Bezos zdobył swój majątek?

Jeff Bezos ukończył wydział elektrotechniki i informatyki na Uniwersytecie Princeton. Najpierw, w latach 90., pracował na Wall Street. Awansował na  wiceprezesa spółki D. E. Shaw & Co, którą opuścił w 1994 roku. Założył i jest szefem Amazona oraz Blue Origin, które zajmuje się przemysłem kosmicznym. Jest też w posiadaniu The Washington Post. W 1999 został uznany za osobowość roku według czasopisma Time.

W lutym 2020 roku Bezos ogłosił utworzenie Bezos Earth Fund, charytatywnego funduszu ochrony środowiska, na który przeznaczy dziesięć miliardów dolarów.

Chcę brać udział zarówno we wspieraniu teraźniejszych wysiłków, jak i w znajdowaniu nowych sposobów walki z destrukcyjnymi skutkami zmian klimatycznych – powiedział.

Równie barwne okazuje się być jego życie prywatne. W 2019 roku rozwiódł się z żoną i matką czworga swoich dzieci, MacKenzie Bezos. Byli razem 25 lat. Miliarder oddał byłej żonie połowę majątku, a ona automatycznie zajęła miejsce w rankingu najbogatszych osób – na dzień dzisiejszy jest 21. i jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Powodem rozstania pary jest aktorka i prezenterka Lauren Sanchez.


Jeff Bezos

Jeff Bezos

Jeff Bezos i Lauren Sanchez

Jeff Bezos i Lauren Sanchez

Jeff Bezos i Lauren Sanchez

Jeff Bezos i Lauren Sanchez

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×