Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę. Nagranie wyciekło do sieci. Padają wstrząsające słowa

Alec Baldwin

Alec Baldwin

Alec Baldwin w czwartek postrzelił na planie filmu dwie osoby. Jeden ze strzałów okazał się być śmiertelnym, zmarła Halyna Hutchins, operatorka. Właśnie w sieci pojawiło się nagranie z feralnego dnia.

W czwartek w Bonanza Creek Ranch na południe od Santa Fe Alec Baldwin wystrzelił z broni, która była rekwizytem na planie westernu Rust. Do zdarzenia miało dojść przez pomyłkę. Ucierpiały aż dwie osoby. Ranny został – Joel Souza. Niestety w wyniku postrzału zmarła 42-letnia operatorka Halyna Hutchins, którą aktor miał ranić podczas rozładowywania broni. Reżyser trafił natomiast do szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do sieci trafiły zdjęcia, które zrobiono aktorowi tuż po zdarzeniu. Świadkowie zdarzenia donosili, że był załamany tym, co się stało.

Mąż ofiary Matthew Hutchins jest załamany tragedią. W zagranicznej prasie złożył krótkie oświadczenie po śmierci swojej Halyny. Powiedział, że Baldwin wspiera go w zaistniałej sytuacji, a następnie dodał:

Nie sądzę, by istniały słowa, by opisać tę sytuację. Nie będę mógł komentować faktów, procesu, ani tego, przez co teraz przechodzimy. Doceniam, że wszyscy są dla mnie teraz wsparciem. Myślę, że będziemy potrzebować trochę czasu zanim będziemy mogli zamknąć ten temat.

W sobotę do sieci wydostało się nagranie z planu z feralnego dnia.

Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę. Nagranie z planu

Rewolwer był jednym z trzech, które zostały umieszczone przez płatnerkę Hannah Gutierrez na wózku przed budynkiem, gdzie kręcono sceny westernu. Z zebranych przez policję zeznań wynika, że asystent reżysera Dave Hall wziął broń i zaniósł Alecowi Baldwinowi, krzycząc cold gun (zimna broń). Nie wiedzieli o tym, że rewolwer w rzeczywistości jest naładowany.

Zagraniczna prasa donosi, że kobieta dzwoniąca na numer alarmowy przedstawiła się jako asystentka reżysera. Przekazała, że dwie osoby zostały przypadkowo postrzelone na planie filmowym za pomocą pistoletu rekwizytu.

Natychmiast potrzebujemy pomocy – mówiła.

Poinformowała także, że postrzeleni zostali reżyser oraz operatorka. Dodała, że nie wie, czy broń była naładowana prawdziwymi nabojami.

Siedziałam, odbywaliśmy próbę, pistolet wystrzelił, a ja wybiegłam. Wszyscy wybiegliśmy [z budynku – red.] – relacjonowała.

Z nagrania wynika, że kobieta, będąc na linii, rozmawiała jednocześnie z kimś z planu. Wymienia imie mężczyzny – Dave. Miał on krzyczeć na nią wcześniej podczas lunchu.

Powinien był sprawdzić tę broń, jest odpowiedzialny za to [co się stało – red.] – powiedziała w pewnym momencie.

Po jakimś czasie słuchawkę przejął mężczyzna i przekazał dyspozytorce, że obie postrzelone osoby są przytomne. Nie potrafił jednak sprecyzować, w które części ciała trafiły pociski. Na planie miał znajdował się także medyk, który udzielał rannym pierwszej pomocy.

Niestety 42-letnia Halyna Hutchins nie przeżyła zdarzenia.


Alec Baldwin został aresztowany za pobicie Polaka

Alec Baldwin został aresztowany za pobicie Polaka

Alec Baldwin

Alec Baldwin

Alec Baldwin i Hilaria Baldwin

Alec Baldwin i Hilaria Baldwin Fot. ons

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×