Szukaj

Co dalej z „Na Wspólnej”? Zapadła decyzja w sprawie nowych odcinków

Na Wspólnej

Na Wspólnej

Po raz pierwszy od kilku lat nie zobaczymy nowych odcinków Na Wspólnej podczas wakacji. A co po wakacjach? Władze stacji TVN podjęły już decyzję!

Na Wspólnej to najdłużej nadawany serial w TVN-ie. W tym roku mija 17 lat, odkąd pojawił się na antenie stacji. Osią fabuły były losy przyjaciół, dawnych wychowanków domu dziecka, którzy jako dorośli ludzie zakładają spółdzielnię, zarządzającą apartamentowcem przy tytułowej ulicy Wspólnej 17 w Warszawie.

Na Wspólnej jest międzynarodowym formatem firmy Fremantle. Jego pierwowzorem jest niemiecki serial codzienny Unter Uns, czyli Między nami, emitowany od 28 listopada 1994 w telewizji RTL.

Z powodu pandemii i licznych obostrzeń, które wprowadził rząd, wstrzymano nie tylko prace pubów, restauracji, kin i teatrów, ale także realizacje programów rozrywkowych — w tym seriali, których nowe odcinki nie są nagrywane. Według portalu Wirtualnemedia.pl odcinki Na Wspólnej, które zostały już nagrane, będą emitowane do 28 maja.

Co dalej z Na Wspólnej?

Przez ostatnie cztery lata serial Na Wspólnej był nadawany bez przerwy wakacyjnej. Według pierwotnych założeń tak samo miało być również i w tym roku, ale z powodu pandemii koronawirusa zdjęcia do serialu zostały przerwane w marcu br.

Jak ustaliły Wirtualnemedia.pl, prace na planie nowych odcinków telenoweli TVN-u mają się rozpocząć w czerwcu.

Prace nad scenariuszami nowych odcinków trwają nieprzerwanie. Niebawem wracamy na plan zdjęciowy – powiedział Tomasz Karpiński, producent serialu.

Jedna z aktorek, Sylwia Gliwa, jakiś czas temu wyżaliła się w Fakcie, że z dnia na dzień straciła pracę. Firma produkująca serial miała podjąć decyzję o cięciu kosztów w związku z pandemią koronawirus:

Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje Na Wspólnej, rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec – mówiła aktorka.

Na jej zarzuty odpowiedział Marcin Godlewski z biura prasowego TVN:

W związku z epidemią i obowiązującymi w naszym kraju rozporządzeniami, a przede wszystkim mając na względzie bezpieczeństwo aktorów oraz ekip technicznych zawiesiliśmy prace na planach wielu produkcji. Serial ‚Na Wspólnej’ od lat cieszy się ogromną sympatią widzów, dlatego chcemy wrócić do realizacji nowych odcinków najszybciej jak tylko będzie to możliwe. Po powrocie na plan zamierzamy kontynuować wszystkie wątki.

Według najnowszych ustaleń nowe odcinki Na Wspólnej widzowie TVN mają zobaczyć we wrześniu br. Serial najprawdopodobniej będzie emitowany w dotychczasowym paśmie, czyli od poniedziałku do czwartku o godz. 20.15.


Na Wspólnej odcinek 2960, Pola (Monika Mielnicka), Danusia (Lucyna Malec)

Na Wspólnej odcinek 2960, Pola (Monika Mielnicka), Danusia (Lucyna Malec)

Na Wspólnej, Weronika (Renata Dancewicz), Agnieszka (Katarzyna Walter)

Na Wspólnej, Weronika (Renata Dancewicz), Agnieszka (Katarzyna Walter)

Na Wspólnej odcinek 2957, Roman (Waldemar Obłoza)

Na Wspólnej odcinek 2957, Roman (Waldemar Obłoza)

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×