Beatę Kozidrak czekają bardzo przykre konsekwencje jazdy po alkoholu. Po tym jak ujawniono akt oskarżenia, wypłynęły kolejne szczegóły

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu. Teraz wokalistka musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego czynu. Na jak długo zostanie jej odebrane prawo jazdy?

Beata Kozidrak ma za sobą niezwykle trudny czas. Wokalistka na początku września wsiadła do samochodu pod wpływem alkoholu. Przejechała w ten sposób spory kawałek Warszawy, a wszystko zakończyło się zatrzymaniem przez policję. Inni kierowcy zaniepokoili się jej zachowaniem na drodze i zatrzymali auto. Za chwilę na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy dokonali badania alkomatem.

Policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę kierującą samochodem marki BMW. Miała dwa promile w wydychanym powietrzu. Zatrzymano jej prawo jazdy — powiedział wówczas Plotkowi podkom. Robert Koniuszy.

W mediach rozpętała się prawdziwa burza, a po kilku godzinach sama zainteresowana zabrała głos w sprawie. Piosenkarka przyznała się do winy na swoim Instagramie i przeprosiła fanów. Wyznała również, że jest gotowa ponieść wszelkie konsekwencje tego, co się stało.

Beata Kozidrak straci prawo jazdy. Na jak długo?

Po feralnym dniu wizerunek Beaty mocno ucierpiał. Jej występek był komentowany przez fanów, najbliższe koncerty odwołano, a firmy, z którymi współpracowała, odcinały się od tego, co się stało. Na piosenkarkę czekają także prawne konsekwencje. Akt oskarżenia już trafił do sądu. Super Express zacytował jego fragmenty, a z jednego można się dowiedzieć ile i jakich trunków wypiła Kozidrak, zanim wsiadła za kierownicę.

I badanie wykazało 0,93 mg/l, II badanie wykazało 0,96 mg/l. Oświadczyła, iż była na spotkaniu, które zakończyło się około 2:00 w nocy 1 września 2021r., zaś na spotkaniu tym spożywała wino w łącznej ilości około jednego litra.

Pierwsze badanie alkomatem tuż po zatrzymaniu wykazało, że artystka ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pewne jest, że Beata straci prawo jazdy. Jak podaje tabloid, za taki wynik prawo do kierowania samochodem zostanie jej odebrane na minimum 5 lat.

Jak ustalił „Super Express”, warszawskie sądy, wymierzając kary za jazdę po alkoholu, zabierają prawo jazdy na okres od jednego roku, ale zdarza się, że nawet dożywotnio. Jeśli pijany kierowca ma powyżej jednego promila alkoholu, to nie będzie mógł prowadzić pojazdu przez minimum trzy lata. Natomiast jeśli ma dwa promile, to zabiera się prawko na minimum pięć lat – czytamy w Super Expressie.

Aktualnie wokalistka czeka na ustalenie terminu pierwszej rozprawy. Oprócz utraty prawa jazdy grozi jej jeszcze wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności. Wszystko w rękach sądu.


Beata Kozidrak - Earth Festival Uniejów 2021

Katarzyna Pietras i Beata Kozidrak

Przyjaciel Beaty Kozidrak zabrał głos

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×