Mural z Anną Przybylską skrytykowany. Naniesione pilne poprawki. Artysta się tłumaczy się z niefortunnej wpadki

Mural z Anią Przybylską został poprawiony

Mural z Anią Przybylską został poprawiony

Anna Przybylska została sportretowana na muralu w jednej z dzielnic Gdańska. Dzieło spotkało się z krytyką. Tuse, artysta, który je wykonał, postanowił nanieść poprawki.

We Wrzeszczu, jednej z dzielnic Gdańska powstał mural, na którym widać podobiznę Anny Przybylskiej. Nie wszystkim jednak dzieło przypadło do gustu. Po fali krytyki, artysta, który wykonał graffiti, postanowił nanieść poprawki.

Mural z Anną Przybylską został poprawiony

Pamięć o Ani Przybylskiej nadal jest bardzo żywa. Wspomina ją nie tylko rodzina, ale także liczni fani. Ostatnio w jednej z dzielnic Gdańska pojawił się mural, na którym możemy oglądać podobiznę gwiazdy. Po raz pierwszy pokazała ją w sieci  jej siostra, Agnieszka Kubera.

Piękny hołd na własne oczy postanowił zobaczyć Jarosław Bieniuk. Opublikował zdjęcie, na którym ogląda mural. Publikację podpisał tylko jednym słowem:

Ania.

O ile rodzinie spodobał się hołd, jaki artysta złożył zmarłej aktorce, to internauci nie ukrywali, że uważają go za mało udany. Satyryczny ASZdziennik napisał, że Przybylska wygląda jak Danuta Holecka z TVP. Inni krytykowali, że jest niepodobna do siebie i za gruba.

Autorem dzieła jest Piotr Jaworski, lepiej znany z murów i ścian jako Tuse. Jego autorstwa są także murale przedstawiające Zbigniewa Wodeckiego czy Krzysztofa Krawczyka. Jak tłumaczył się w rozmowie z WP z nieudanej według wielu próby sportretowania Przybylskiej?

Za godzinę będę poprawiał wizerunek Ani – mówił dziennikarzowi portalu – Wiem, że jest sporo krytyki. Jestem tylko człowiekiem i też się czasem mylę.

Kiedy się spotkali na miejscu, powiedział:

Malowałem Anię ze zdjęcia, 15 godzin w deszczu, w nocy. Zabrakło mi pół godziny. Mural wymagał krótkiej korekty. Dziękuję internautom za konstruktywną krytykę.

Wyjaśnił także, dlaczego zdecydował się namalować na ścianie właśnie Przybylską.

Ona była z Gdyni, z Trójmiasta. Znałem ją na „cześć”. Ceniłem. Ładna dziewczyna, która nie wyszła z ciężkiej choroby. Została w ludzkich sercach. Poinformowałem jej byłego męża, piłkarza Jarosława Bieniuka, że mam zamiar zrobić jej portret. Wydaje mi się, że kultura osobista wymaga zapytania bliskiej jej osoby, co ona na to.

Jaworski poprawił swoje dzieło. Po niefortunnej wpadce z zaokrągloną twarzą gwiazdy pozostało już tylko wspomnienie.

Poniżej możecie zobaczyć, jak obecnie wygląda mural z Anią.

Kim jest Tuse?

Tuse, czyli Piotr Jaworski, jest artystą streetartowym, ale także didżejem w trójmiejskich klubach i tatuażystą. Jego ilustracje trafiały do magazynów i na portale związane z kulturą hiphopową i skate’ową. Zaczynał, robiąc graffiti na murach gdańskich wiaduktów, czy na rampach kolejowych. Ukończył gdańską ASP. Jego dzieła można znaleźć w wielu miastach w Polsce.


agulka2002_183026263_456711845431822_8577012240201554998_n

Mural z Anną Przybylską

Jarosław Bieniuk ogląda mural z Anią Przybylską

Jarosław Bieniuk ogląda mural z Anią Przybylską

Anna Przybylska, Jarosław Bieniuk

Anna Przybylska, Jarosław Bieniuk

Komentarze

 • Gość ningis pisze:

  Co to za głupia moda z tymi muralami??

 • Wspomnienie pisze:

  Na murze to nie na kartce papieru , na pewno nie jest to latwe malowanie , oczy podobne ,
  Za ciezka twarz wyszla ale ogolnie budzi wspomnienia ….

 • Gość pisze:

  A skad tyle hejtu, artysta napewno nie chcial nikogo srzywdzic co sam z reszta stwierdzil. Zdrowo rozsadkowa krytyka moze byc chyba mniej zjadliwa.Tuse w koncu nie jest tworca bez talentu i mysle, ze z nalymi poprawkami potrafi oddac nalezyty hold Ani Przybylskiej co mial zapewne na mysli.

 • Gość pisze:

  Dlaczego ona taka spuchnięta przecież to była sliczna dziewczyna z pięknym uśmiechem profanacja zamalować to

 • Gość pisze:

  Hahahaha….zamalować i to natychmiast!

 • Gość pisze:

  Bez jaj! ANNA BYLA PIĘKNĄ KOBIETĄ,A ZROBIŁ Z NIEJ POMARSZCZONEGO PĄCZKA! JAK MÓGŁ :/

 • Gość pisze:

  Wogóle mi się nie podoba…..

 • Gość pisze:

  Ze wszystkich murali dostepnych w sieci ten, jest najmniej udany. A szkoda, bo to była piękna kobieta. No i zdjecie jako wzór mało korzystne.

 • Pola pisze:

  Nie udało się oddać na tym muralu, jaka Ania była śliczna i delikatna. Szkoda…

 • Gość pisze:

  Strasznie ja zmienił ,nawet 2 time
  To jakiś pseudo-artysta

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×