Thierry Mugler nie żyje. Wspominamy najbardziej kultowe kreacje gwiazd: Izabela Trojanowska, Beyonce, Lady Gaga…

Thierry Mugler

Thierry Mugler

Gwiazdy uwielbiają projekty Thierry'ego Muglera. Jego największą fanką w Polsce jest Izabela Trojanowska. Ubrania mężczyzny chętnie nosiły także gwiazdy Hollywood.

Thierry Mugler był jednym z największych projektantów mody na świecie. Swoją karierę rozpoczął w latach 80., a zakończył na początku 2002 roku. Wykonywał jednak co jakiś czas pojedyncze kreacje dla gwiazd Hollywood. Mężczyzna bez wątpienia był wybitnym artystą. Jego pokazy swoją formą przypominały spektakle.

Dziś media obiegła tragiczna wiadomość. Na oficjalnym profilu domu mody Mugler pojawiła się informacja o śmierci Thierry’ego:

RIP. Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o odejściu pana Manfreda Thierry’ego Muglera w niedzielę 23 stycznia 2022 r. Niech jego dusza spoczywa w pokoju – napisano.

Izabela Trojanowska uwielbia projekty Muglera

Ubrania od Muglera cieszyły się ogromną popularnością na całym świecie. Tworzył on dla pewnych siebie kobiet, które uwielbiały władzę. Jego źródłem inspiracji było przede wszystkim środowisko LGBTQ. Już na samym początku kariery do swoich pokazów angażował transseksualne modelki. Największą fanką jego projektów w Polsce była Izabela Trojanowska. Jak się okazuje raz zabroniono gwieździe wystąpienia w garsonce od projektanta:

Modowym natchnieniem od zawsze był dla mnie Thierry Mugler. Byłam szczęściarą, bo na przełomie lat 70-tych i 80-tych mogłam wyjeżdżać z kraju. Właśnie dzięki temu stałam się posiadaczką bordowej garsonki z brylantami od Muglera, w której chciałam wystąpić na festiwalu w Sopocie w 1980 roku. Garsonka miała ogromne poduszki, to było kompletnie nowe, w Polsce wywoływało to szok. Dlatego dyrektor festiwalu nie pozwolił mi włożyć tej kreacji, musiałam się przebrać – wyznała w wywiadzie dla magazynu Wprost.

Artystka nie dała jednak za wygraną. Po pewnym czasie występowała w tym stroju przez dwa lata podczas koncertów z Budką Suflera. Nauczona doświadczeniem, kiedy została zaproszona na występ w Opolu, postanowiła do ostatniej chwili ukrywać strój, w którym chciała zaśpiewać:

Pamiętam, jak w Opolu wystąpiłam w lateksowym płaszczyku, choć na próbach na wszelki wypadek nie zdradzałam swoich planów. Pamiętam też jeszcze jedną kreację Thierry’ego Muglera: garnitur z mięciutkiego niebieskiego kaszmiru, ze srebrnymi, również ogromnymi ramionami. Kupiłam go w Londynie, na wyprzedaży, ale i tak jego cena odpowiadała jednej pensji w Polsce.

Gwiazdy noszą Muglera

Mugler przed śmiercią współpracował z kilkoma gwiazdami. Jedną z jego ostatnich klientek była Kim Kardashian, dla której wykonał strój na ubiegłoroczne halloween. Mężczyzna stworzył dla niej unowocześniony kostium kowbojki. Postawił na srebrne, odblaskowe elementy.

Jest również odpowiedzialny za elegancki komplet Lady Gagi, który miała na sobie w teledysku do utworu Telephone. Ogromne wrażenie robi także czerwona kreacja Cardi B, w której raperka przyszła na ostatni pokaz Muglera.

Do klientek projektanta należały również m.in.: Beyonce, Irina Shayk, Cindy Crawford, Heidi Klum czy Bella Hadid. W naszej galerii znajdziecie ich zdjęcia w kreacjach Thierry’ego Muglera.


Izabela Trojanowska | projekt: Thierry Mugler | fot. Dzień Dobry TVN

Izabela Trojanowska | projekt: Thierry Mugler | fot. Dzień Dobry TVN

Cardi B | projekt: Thierry Mugler | fot. ONS

Cardi B | projekt: Thierry Mugler | fot. ONS

Cardi B | projekt: Thierry Mugler | fot. ONS

Cardi B | projekt: Thierry Mugler | fot. ONS

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×