MTV EMA 2021. Kto z Polski ma szansę na nagrodę? Oto PIĘCIU kandydatów. Znamy też datę i miejsce tegorocznej gali

Sanah i Monika Brodka

Sanah i Monika Brodka

Głosowanie MTV EMA 2021 ruszyło. O statuetkę walczy pięciu polskich artystów. Wśród nominowanych Sanah i Monika Brodka. Kto ma największe szanse?

Już w przyszłym miesiącu odbędzie się gala MTV EMA 2021. Pierwsza ceremonia rozdań nagród miała miejsce w 1994 w Berlinie. Od tego czasu wiele się zmieniło. Organizatorzy sukcesywnie zwiększają ilość kategorii regionalnych. Jedną z nich jest Najlepszy polski artysta.

Od 2000 roku nasi rodacy walczą o tę statuetkę. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Ewa Farna, Monika Brodka, Dawid Kwiatkowski czy Roksana Węgiel. Rekordzistką jest Margaret, która cztery razy zwyciężyła w tej kategorii.

Poznajcie nominowanych do 28. edycji MTV EMA.

MTV EMA 2021. Nominacje

Właśnie zostały ogłoszone nominacje do nagród MTV Europe Music Awards. Największe szanse na zwycięstwo ma Justin Bieber, który otrzymał aż 8 nominacji w kategoriach m.in. takich jak: Najlepszy artysta, Najlepsze piosenka, Najlepszy teledysk czy Najlepsza współpraca. Zaraz po nim są Doja Cat oraz i Lil Nas X, którzy dostali po 6 nominacji. Jedną mniej zgarnął Ed Sheeran.

MTV EMA 2021. Kto z Polski jest nominowany?

Prestiżowa nagroda trafi także w ręce polskiej gwiazdy. O statuetkę w kategorii Best Polish Act powalczą:

  • Sanah,
  • Margaret,
  • Daria Zawiałow,
  • Monika Brodka,
  • Krzysztof Zalewski.

Wyróżnieni artyści wydali w tym roku albumy, które spodobały się ich słuchaczom. Zalewski za swoje osiągnięcia zgarnął w tym roku aż 4 Fryderyki.

Margaret zmieniła styl muzyczny i jak sama mówi „zadebiutowała po raz drugi” płytą Maggie Vision. Zawiałow także wydała kilka hitów w ostatnim czasie m.in. Za krótki sen w duecie z Dawidem Podsiało.

Konkurencja jest ogromna. To w rękach internautów leży decyzja o tym, kto otrzyma nagrodę. Głos na swojego faworyta można oddać za pośrednictwem oficjalnej strony, do której przeniesiecie się po kliknięciu tutaj.

MTV EMA 2021. Gdzie i kiedy?

Rok temu trofeum trafiło w ręce Margaret, która aż cztery razy zdobyła to wyróżnienie. Komu w tym roku przypadnie tytuł Najlepszego polskiego artysty? Tego dowiemy się na żywo już 14 listopada. Gala rozpocznie się o godzinie 21:00 i będzie transmitowana na kanale MTV Polska.

Za kogo najmocniej trzymacie kciuki?


Sanah

Sanah

Margaret

Margaret

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×