Specjalna msza za Krzysztofa Krawczyka. To zaskakujące, która gwiazda pomyślała o takim hołdzie dla artysty

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Jego pogrzeb miał miejsce 10 kwietnia. Nie wszyscy mogli mu towarzyszyć w ostatniej drodze ze względu na ograniczenia związane z pandemią. Jeden z jego przyjaciół nie mógł przybyć, dlatego zdecydował się zamówić specjalną mszę za duszę zmarłego.

Krzysztof Krawczyk w 2020 roku ograniczył aktywność zawodową przez pandemię. W październiku w mediach pojawiła się informacja, że nie będzie pojawiał się publicznie. Te doniesienia potwierdziła jego żona, Ewa. W rozmowie z Super Expressem przekazała, że jej mąż chciał wrócić na scenę, ale za bardzo bał się zakażenia koronawirusem

Chociaż gwiazdor próbował się uchronić przed SARS-CoV-2, nie udało mu się.  Zaraził się na początku 2021 roku, a jego stan był na tyle poważny, że 23 marca trafił do łódzkiego szpitala. Opuścił placówkę w Wielką Sobotę, 2 kwietnia. Niestety już w poniedziałek 5 kwietnia media obiegła informacja o jego śmierci.

Smutne wieści za pośrednictwem social mediów przekazał jego menadżer, a także wieloletni przyjaciel, Andrzej Kosmala. To także on poinformował o specjalnej mszy, która zostanie odprawiona za Krawczyka.

Specjalna msza za Krzysztofa Krawczyka. Kto ją zamówił?

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w sobotę 10 kwietnia. Uroczystości rozpoczęła msza święta w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi pod przewodnictwem biskupa Antoniego Długosza. Następnie trumna została przetransportowana na cmentarz w Grotnikach, gdzie został pochowany.

Wybitnego artystę żegnali bliscy i przyjaciele na czele z  Andrzejem Kosmalą.

Kochany Krzysztofie, nie chciałem zabierać głosu w tej trudnej chwili, byłem przecież przy tobie człowiekiem drugiego planu. Jesteś w moich myślach, wspomnieniach, modlitwie i w piosenkach, które tworzyliśmy wspólnie przez 47 lat – mówił wzruszony menadżer i przyjaciel artysty.

Nie chciał zabierać głosu na pogrzebie, ale na prośbę Ewy Krawczyk przekazał krótką wiadomość w jej imieniu:

Poprosiła mnie jednak twoja ukochana żona Ewa, bym powiedział w tym momencie kilka słów których ona nie ma siły dziś w tej ciężkiej dla niej chwili powiedzieć. Prosiła mnie bym powiedział krótko: „Nie żegnaj, lecz do widzenia”. Bo cóż powiedzieć w takiej chwili.

Zobacz także: Pogrzeb Krawczyka. Rodzina i przyjaciele żegnają artystę

Nie wszyscy jednak mogli osobiście pożegnać Krzysztofa Krawczyka. Z tego względu Ryszard Rynkowski zdecydował się na zamówienie specjalnej mszy.

Nabożeństwo odbędzie się 4 maja o godz. 17:00 w kościele w Brodnicy, czyli tuż obok miejscowości, w której na co dzień mieszka były lider VOX-u. Na razie nie są znane szczegóły uroczystości, ani kto weźmie w nich udział.

O wszystkim poinformował Andrzej Kosmala na swoim profilu na Facebooku.

4 maja o godz 17 w kościele w Brodnicy Msza Św. za cudownego Krzysztofa RYSZARD RYNKOWSKI

Posted by Andrzej Kosmala on Tuesday, April 13, 2021

Pod postem jest spory odzew fanów Krzysztofa Krawczyka. Deklarują udział w nabożeństwie, a także doceniają gest Rynkowskiego.


Ryszard Rynkowski zamówił mszę za Krawczyka

Ryszard Rynkowski zamówił mszę za Krawczyka

Ryszard Rynkowski zamówił mszę za Krawczyka

Ryszard Rynkowski zamówił mszę za Krawczyka

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×