Monika Olejnik ujawniła prawdę o ex-mężu. „Był przemocowcem, bił mnie”. Po latach boleśnie jej o tym przypomniano

Monika Olejnik

Monika Olejnik

Monika Olejnik ujawniła prawdę o pierwszym mężu. Bił ją i znęcał się nad nią. Dziennikarka przeszła przez piekło. Poruszające wyznanie.

Monika Olejnik karierę rozpoczęła w programie I Polskiego Radia. Później pracowała w innych rozgłośniach, by już w latach 90. trafić do stacji TVN. Do dziś prowadzi tam autorski program Kropka nad i, w którym zadaje błyskotliwe pytania gościom ze świata polityki i kultury. Fani tak bardzo, jak występami na ekranie, interesują się jej życiem prywatnym.

Dziennikarka była żoną dziennikarza Grzegorza Wasowskiego, z którym ma syna Jerzego (ur. 1985). Od lat 90. z kolei żyje w związku z Tomaszem Ziółkowskim. Raczej niewiele osób wie, że przed Wasowskim, Olejnik miała jeszcze jednego męża – Mateusza. Dziś niektóre serwisy plotkarskie przypomniały o tym związku, co skłoniło Monikę do ostrej reakcji.

Monika Olejnik ujawniła prawdę o pierwszym mężu

Gwiazda TVN po tym, gdy zapoznała się z artykułami, postanowiła ujawnić, dlaczego rozstała się z pierwszym małżonkiem i uciąć spekulacje na ten temat.

Przemoc jest jak rana, która goi się powoli, albo wcale. Tak! Wiem o tym, doświadczyłam przed laty przemocy. Byłam studentką, a w zasadzie 20-o letnim dzieckiem, kiedy nie zastanawiając się wyszłam za mąż. Moje życie szybko stało się koszmarem – zaczęła.

Dodała, że Mateusz był przemocowcem, który ją bił i znęcał się nad nią, więc wzięła z nim rozwód.

 Mateusz, mój ówczesny mąż był przemocowcem, bił mnie! Miałam w sobie na tyle siły, że nie czekałam – szybko wyprowadziłam się od niego i rozwiodłam się. Bałam się, że jak ucieknie z Polski, to nie otrzymam rozwodu. Nie chciałam trwać w bólu i doprowadziłam do rozwodu. Tak, mam rozwód z orzeczeniem winy – mojego pierwszego męża!

Monika więcej nie spotkała ex-męża i nie miała kontaktu z jego rodziną.

Po rozwodzie nigdy nie spotkaliśmy się i nie miałam, też kontaktu z jego rodziną. Przez lata żyłam w traumie, że go zobaczę, że będzie się mścił!

Monika Olejnik skrytykowała działania mediów

Nie zabrakło przy tym gorzkich słów pod adresem części tabloidów.

Jak wiecie niechętnie dzielę się moim życiem prywatnym, ale piszę o tym, ponieważ pewne medium epatuje moją historią sprzed lat. Przypomina mi o moim pierwszym mężu, przypominając mi o bólu spowodowanym przemocą! Sami sobie ułożyli historie manipulując. Mateusz nie żyje. Od czasu rozwodu nie mam z nim nic wspólnego! Ludzie nazywający się „dziennikarzami” nie zadzwonili do mnie, nie zapytali o powody rozstania, o rozwód! – zdradziła, dlaczego zdecydowała się o tym napisać.

Następnie zwróciła się do autorów artykułów na jej temat.

Mam pytanie do tych, którzy to napisali: Byliście kiedyś bici? Doznaliście przemocy fizycznej i psychicznej? Chcieliście zadać mi ból? Robicie, to sami z siebie dla klikalności, czy na czyjeś zlecenie? Czy to przedwyborcze wazeliniarstwo? – zapytała.

Pełen wpis poniżej:

W sekcji komentarzy zaroiło się od głosów wsparcia:

 • Straszne. Trzymaj się Monia i bardzo jesteś dzielna, że o tym napisałaś. Skądinąd to naprawdę nieprawdopodobne, ze musisz tłumaczyć się z traumatycznych przeżyć… co za koszmar – napisała Anna Kalczyńska.

 • Monika całym sercem z Tobą. Przytulam – dodała Maja Ostaszewska.

 • Ściskam cię mocno i czule – okazała wsparcie Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Podobnych wpisów zamieszczono setki.


Monika Olejnik

Monika Olejnik

Monika Olejnik - Paszporty Polityki 2022

Monika Olejnik - Paszporty Polityki 2022

Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski - premiera opery Moc przeznaczenia

Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski - premiera opery Moc przeznaczenia

Komentarze

 • GośćKasandra pisze:

  Jest pani wspaniala madra piekna kobieta i dzienikarka pozdrawiam serdecznie

 • Gość pisze:

  Bardzo dobrze że pogoniła dziada ,atak swoją drogą 20 lat to nie czas na stałe związki ,a już napewno nie na małżeństwo.

 • Gość pisze:

  tak rzeczywiście..takiej traumy trudno się pozbyć..wiem coś o tym..nieudana czy nietrafiona kreacja to przy tym pikuś!

 • Sylwia pisze:

  Chyba nie lubicie tej Pani.Dla mnie to kobieta z klasą.A ty co osiągnąłeś w życiu? Ona bardzo wiele..Ty istniejesz tu tylko aby wyłącznie wywalić treść z żołądka..Trochę pokory i szacunku do innych…

 • GośćZiom pisze:

  Ten negliż to zdecydowanie brak pokory kobieto !!!

 • Gość pisze:

  W tym wieku taki negliz.bez przesady.ciało już nie te

  • Gość pisze:

   W tym wieku też wszystko można…wiadomo że ciało się zmienia, nie oznacza to jednak że trzeba je zakrywać… Tobie życzę dystansu do świata i do siebie

  • GośćGość pisze:

   Naucz się poprawnie pisać i dopiero komentuj

  • Gość pisze:

   właśnie,że gość z 21:45 ma rację.Wygląda jakoś dziwnie.Malutki biust,sukienka prawie opada,a dół mocno zabudowany,.Trzeba dostosować kreację do wieku,czy się to komuś podoba czy nie.

  • Gość pisze:

   W Twoim wieku przydałoby się posiąść już odrobinę dobrego wychowania i szczyptę rozumu

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×