Wirtualna Polska

Żąda przeprosin i ma na to papier. Monika Olejnik chce, by zrobiła to Holecka

Żąda przeprosin i ma na to papier. Monika Olejnik chce, by zrobiła to Holecka

Monika Olejnik i Danuta Holecka

Monika Olejnik wygrała w sądzie sprawę przeciwko TVP. Wyrok nakazuje stacji emisję przeprosin, czego od dziesięciu niemal miesięcy nie może wyegzekwować dziennikarka. O co poszło? Dlaczego sąd wydał taki wyrok? I od kogo przeprosin żąda Olejnik?

Wirtualna Polska

Monika Olejnik opublikowała w social mediach wpis, nawiązujący do wczorajszych przeprosin Danuty Holeckiej podczas głównego wydania „Wiadomości” w TVP. Holecka przeprosiła fotografa, Bartosza Sadowskiego, ponieważ stacja wykorzystała zdjęcie, które wykonał, bez jego zgody. Teraz tego samego domaga się również Monika Olejnik.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Monika Olejnik wygrała z TVP w sądzie

W lutym 2023 roku zapadł wyrok w sądzie Apelacyjnym, który nakazał, by TV P przeprosiła Monikę Olejnik za informacje, które wyemitowano w 2018 roku. Wyrok nakazał sześciokrotną emisję przeprosin, w tym dwukrotnie w głównym wydaniu „Wiadomości”. Stacja miała również wpłacić określone sumy na organizacje charytatywne. Informacją tą podzieliła się Monika Olejnik na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Dzisiaj ostatecznie zakończył się proces przeciwko TVP, który dotyczył zmanipulowanych programów sprzed 5 lat, na mój temat. Telewizja publiczna sugerowała w swoich manipulacjach, że kamienica, w której mieszkam była powiązana ze złodziejską prywatyzacją. Dzisiaj zapadł wyrok, w którym Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok I instancji i potwierdził, że wszystkie te sugestie wobec mnie były nieprawdziwe i nieuprawnione. Wskazał, że nabycie mieszkania było w pełni uczciwe, bez wad prawnych i nie miało żadnego związku z tym, co przypisywała mi Telewizja publiczna. Sąd podkreślił też, że dziennikarze naruszyli standardy pracy dziennikarskiej. Telewizja ma mnie przeprosić przy głównych Wiadomościach dwukrotnie i cztery razy w TVP Info. Sąd zasadził też kwoty na Caritas i Fundację TVN. Wyrok jest prawomocny!

Czy Danuta Holecka przeprosi Monikę Olejnik?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niestety, dziennikarka do dziś, choć minęło już niemal 10 miesięcy, nie uzyskała wypełnienia wyrku przez TVP.

Czy pani Danuta Holecka zdąży mnie przeprosić w TVP? Proponuję przeproście mnie za kłamstwa zanim się zwiniecie. Wygrałam w Sądzie z TVP, już dawno zapadł wyrok i ciągle czekam… TVP S.A. do dzisiaj ( godz.14,30), pomimo wystosowanego do niej wezwania, nie wykonała wyroku Sądu Apelacyjnego z 15 lutego 2023 roku w ZAKRESIE PUBLIKACJI PRZEPROSIN! Wyrok Sądu Apelacyjnego podtrzymuje wcześniej zapadły wyrok Sądu Okręgowego.

Monika Olejnik wystąpiła już o egzekucję wyroku. To może kosztować TVP spore pieniądze.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlatego dodatkowo wystąpiłam z wnioskiem o WSZCZĘCIE EGZEKUCJI przeprosin. A to może kosztować TVP – 5000 zł dziennie. Sąd zobowiązał TVP do wykonania wyroku w zakresie publikacji przeprosin w terminie 14 dni i zagroził nakazaniem zapłaty 5000 zł za każdy dzień zwłoki!!

Dziennikarka podkreśliła, że TVP nie tylko nie wykonało wyroku, ale wciąż powtarza kłamstwa na jej temat, które wywołują agresję wobec niej. Nie zamierza jednak się poddać i będzie walczyć do końca o wykonanie postanowienia sądu.

Wirtualna Polska

Jak myślicie, czy Danuta Holecka zdąży przeprosić także Olejnik, jak zrobiła to ostatniego wieczora z Bartoszem Sadowskim? Fani nie mają wątpliwości:

  • Pani Danuta idzie się zarejestrować do Urzędu Pracy, nie ma czasu na pierdoły. 
  • Pani Danuta skoncentrowana na walizkach, nie ma czasu na myślenie o przeprosinach!

Co o tym sądzicie?

Danuta Holecka

Danuta Holecka

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Monika Olejnik (3) Monika Olejnik (6)
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×