Szukaj

Monika Kuszyńska opowiedziała o seksie, porodzie i ciąży. Pierwszy raz po swoim wypadku udzieliła tak szczerego wywiadu

Monika Kuszyńska od 2006 roku porusza się na wózku inwalidzkim. Wokalistka mimo swojej niepełnosprawności urodziła dwoje dzieci. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o ciąży, macierzyństwie i seksie.
Monika Kuszyńska seks na wózku

Monika Kuszyńska seks na wózku

Monika Kuszyńska swego czasu była bardzo popularną wokalistką znanego polskiego zespołu Varius Manx. Niestety w 2006 roku sielanka piosenkarki została przerwana groźnym wypadkiem. Artystka ledwo przeżyła, a na skutek silnych obrażeń została sparaliżowana od pasa w dół. Od tragedii minęło 13 lat. Jak przez ten czas zmieniło się jej życie?

Gwiazda w szczerej rozmowie z Dorotą Wellman pierwszy raz wyjawiła swoje bolesne tajemnice, m.in. opowiedziała, jak wygląda życie atrakcyjnej kobiety na wózku inwalidzkim. Piosenkarka nie ukrywa, że początki po wypadku były dla niej istnym koszmarem:

Niedługo po wypadku poszłam do ginekologa, żeby się zbadać i rzeczywiście było to zjawisko. Kobieta nie wiedziała, co ma ze mną zrobić. Nie miałam wtedy żadnej pomocy, bo w gabinecie byłam sama. Strasznie mnie zdołowała ta wizyta. Później siedziałam w samochodzie i płakałam. Potem jednak miałam szczęście spotkać inną panią ginekolog, z którą do dziś się przyjaźnię. Ona prowadziła moją ciążę i można powiedzieć, że mnie do niej zachęciła.

Monika Kuszyńska ma dwójkę dzieci, jak sobie radzi z ich wychowaniem?

 Mam dużo pomocy. Mąż jest ze mną prawie cały czas. Nie mam problemu z przewijaniem dziecka, z gotowaniem, a kąpiel robimy razem. Spacery to jest już większa logistyka. Kuba musi być z wózkiem, a ja mam ewentualnie swój rower. (…) Przewijanie dzieci – to nie problem. Gotowanie też. Jeśli chodzi o kąpiel dzieci, tu pomaga mi mój partner. (…) Spacery to też na przykład już większa logistyka, bo Kuba musi być z wózkiem, ja mam swój rower.

Gwiazda Eurowizji wyznała, jak wyglądał jej poród:

Ja miałam dwa cesarskie cięcia. Tak to wygląda w przypadku niepełnosprawnych osób

Dorota Wellman zapytała wokalistkę, jak wygląda jej życie seksualne, czym różni się intymność na wózku? Ku zdziwieniu dziennikarki, Kuszyńska śmiało opowiedziała o udanym seksie osób niepełnosprawnych:

Ludziom wydaje się, że seks dotyczy młodych, pięknych, zdrowych osób (…) Natomiast seks jest czymś naturalnym jak wszystko inne i nie uważam, że powinno się nad tym jakoś bardziej rozwodzić, ani też odmawiać komukolwiek prawa do seksu. Być może to się nie wpisuje w schematy myślenia, że to są ludzie, którzy mogą mieć chęć spróbowania wszystkiego tego, co sprawni. Pragnienia, pożądanie, wszystko!

Monika wyznała także, że musiało minąć trochę czasu zanim zaakceptowała siebie:

Miłość, chęć macierzyństwa – to wszystko w nas jest. Zaraz po wypadku nie mogłam patrzeć w lustro. Kompletnie nie akceptowałam swojego wyglądu. Wydawało mi się, że mojej kobiecości już nie ma. Byłam pewna, że żaden mężczyzna nie zwróci na mnie najmniejszej uwagi, że mogę wzbudzać tylko litość, a nie zainteresowanie czy pożądanie

Dziś artystka jest spełnioną mamą i szczęśliwą kobietą, co w jej przypadku może wzbudzać wielki podziw.

Zobacz: Niestety. Monika Kuszyńska rezygnuje z dalszych koncertów i znika z show-biznesu

Zobacz: Monika Kuszyńska urodziła drugie dziecko! Zdradziła imię, płeć i pokazała cudne zdjęcie noworodka!

Zobacz: Monika Kuszyńska spełniła marzenie o luksusowej willi! Tak teraz mieszka gwiazda


Monika Kuszyńska z mężem. Jakub Raczyński wystąpi z nią na Eurowizji 2015

Monika Kuszyńska z mężem. Jakub Raczyński wystąpi z nią na Eurowizji 2015

Monika Kuszyńska i Kuba Raczyński

Monika Kuszyńska i Kuba Raczyński

Monika Kuszyńska i jej mąż, Kuba Raczyński

Monika Kuszyńska i jej mąż, Kuba Raczyński

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×