Jurorzy pogrążyli Monikę Kuszyńską na Eurowizji 2015. Dopiero teraz skomentowała wynik konkursu

Monika Kuszyńska o wyniku na Eurowizji 2015

Monika Kuszyńska o wyniku na Eurowizji 2015

Monika Kuszyńska wspomina swój występ na Eurowizji

Historia Moniki Kuszyńskiej wzruszyła całą Polskę. Choć do wypadku samochodowego, w wyniku którego wokalistka porusza się na wózku inwalidzkim, minęło już 9 lat, dopiero przy okazji Eurowizji, ten wątek życia artystki został przypomniany milionom Polaków. Dzięki temu, że wokalistka zdecydowała się wziąć udział w prestiżowym konkursie muzycznym, o jej losie dowiedzieli się też widzowie z całego świata. Piosenkarka bez problemu przeszła do finału Eurowizji i zajęła w nim 23. miejsce.

Zobacz: Polska na Eurowizji 2015: Tak wystąpiła Monika Kuszyńska! Dostała GIGANTYCZNY aplauz

Aktualnie wokalistka promuje swoją książkę Drugie Życie. Przy tej okazji udzieliła wywiadu portalowi niepelnosprawni.pl, w którym wspomina swój pobyt w Wiedniu:

Werdykt był taki, jaki był, ale dostałam bardzo pozytywny odbiór. Na pewno za drugim razem byłoby mi łatwiej, choć nie znając konkursu człowiek nie zdaje sobie sprawy z obciążenia, które go czeka i dużo lepiej wszystko wychodzi. To specyficzna impreza, która rządzi się swoimi prawami.

Piosenkarka zdradziła też, że była pierwszą osobą na wózku inwalidzkim w 60-letniej historii konkursu i w związku z tym, miała pewną misję do spełnienia:

Pierwszy raz w sześćdziesięcioletniej historii konkursu na scenę wyszła dziewczyna na wózku. To ogromny przełom, szeroko komentowany. Nie tylko dla ludzi z niepełnosprawnościami jest to ważny sygnał. Sprawni zobaczyli dziewczynę, która jest OK, niczego jej nie brakuje. Tylko nie chodzi, ale co to ma za znaczenie. To moja powinność – wykorzystywać fakt, że mogę być w mediach i próbować zmieniać rzeczywistość.

Jesteśmy dumni z Moniki, że z wielką wiarą i mocą opowiada o swojej historii, dając tym samym siłę do walki innym niepełnosprawnym.

Przypomnijmy sobie wspólne występ polskiej reprezentantki na Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu.

Zobacz: Kto pojedzie na Eurowizję 2016? Doda czy Sylwia Grzeszczak? Znamy faworytów

Monika Kuszyńska promuje swoją pierwszą książkę

Monika Kuszyńska promuje swoją pierwszą książkę „Drugie życie”

Fotografia: screen z Facebook.com

Monika Kuszyńska na Eurowizji w Wiedniu / Fotografia: screen z Facebook.com


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×