Monica Bellucci w pięknych słowach oceniła „Zimną wojnę”. Ciężko o bardziej poruszającą recenzję

Monica Bellucci na temat Zimnej wojny

Monica Bellucci na temat Zimnej wojny

Monica Bellucci skomentowała Zimną wojnę

Włoska aktorka Monica Bellucci skomentowała film Zimna wojna. Ikona kina jest zachwycona polską produkcją. Odnalazła w niej swoją historię.

Polskie kino dawno nie odniosło tylu sukcesów, co w ostatnich miesiącach. Wszystko za sprawą filmu Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego, który niemalże z każdego festiwalu filmowego wraca z wyróżnieniem. Już 10 lutego dowiemy się, czy produkcja zostanie nagrodzona BAFTĄ (ma na to aż 4 szanse), a dwa tygodnie później, czy wywalczy Oscara podczas uroczystej ceremonii w Los Angeles, na której hasło Cold War z wielkiej sceny padnie przynajmniej trzykrotnie.

Zimna wojna doczekała się szeregu świetnych recenzji w najpoczytniejszych gazetach na świecie. Produkcją zachwyciły się największe tuzy światowego kina (m.in. Pedro Almadovar i Juliette Binoche), do których właśnie dołączyła kolejna – Monica Bellucci.

Włoska seksbomba lat 80. i 90. wyraziła swoje zdanie na temat polskiego hitu. Gwiazda przyznała, że chociaż przyszło jej się urodzić i żyć w innych czasach, to bardzo utożsamia się z głównymi bohaterami filmu (w tej roli Joanna Kulig i Tomasz Kot):

W Zimnej wojnie znalazłam własne przeżycia, choć wychowałam się w zupełnie innych czasach, innym miejscu niż bohaterowie. Doskonale znam to bycie w ruchu, potrzebę ucieczki do lepszego świata, marzenie o tym, że gdzieś indziej jest lepiej, że stać mnie na więcej, niż daje mi miejsce, w którym się urodziłam.

Monica urodziła się w 1964 roku w małym włoskim miasteczku Città di Castello. Jej rodzice w żaden sposób nie byli powiązani ze światem show-biznesu. Po ukończeniu liceum poszła na studia prawnicze, w międzyczasie dorabiała sobie jako modelka. Na wybiegach i przed obiektywem aparatu czuła się jak ryba w wodzie, do tego stopnia, że swoją urodą powaliła na kolana cały świat, a reżyserzy stworzyli dla niej kilka niezapomnianych kreacji aktorskich, m.in. słynnej Maleny czy Kleopatry w Asterix i Obelix. Najnowszą produkcją z udziałem Moniki jest serial Cud. Tajemnica krwawych łez (w Polsce emitowany przez Canal+ Seriale), w którym wciela się w rolę Matki Boskiej.

Borys Szyc wybiera się na Oscary 2019 do Los Angeles! Jak ocenia szanse „Zimnej Wojny”? [WIDEO]

Orły 2019: Znamy pełną listę nominowanych! Króluje „Zimna Wojna’!

Paweł Pawlikowski pierwszy raz o swoim małżeństwie z Małgorzatą Belą! Wzruszające słowa


Zimna wojna – plakat

Zimna wojna – plakat

Monica Bellucci jest zatwardziała feministką!

Monica Bellucci jest zatwardziała feministką!

Monica Bellucci Cannes 2017

Monica Bellucci Cannes 2017

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×